Sosyal Çevredeki İnsanlara Psikolojik Analiz Yapıp Tanı Koymak
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Psikoloji bilimi ile şu sıralar çok haşır neşiriz. Kırmızı Oda, Masumlar Apartmanı gibi popüler dizilerin etkisi ile sosyal çevremizde belirli sorunları olan ya da hiçbir sorunu olmayan insanlara psikolojik tanılar koymaya onların psikolojilerini, çocukluk travmalarını analiz etmeye başladık. Yeğenim annemi sıkıştırıyordu geçenlerde "Anneanne çocukluğunda ne yaşadın da evde oturmayı bu kadar çok seviyorsun?" diye. Analizi uzun süre evde yeğenlerine bakan annemin travması oldu. Hayretler içerisinde dinledim diyaloglarını. Keyif mi alsam yoksa yeğenimin her duygu durumunu bir çocukluk travmasına bağlıyor olmasını eleştirsem mi bilemedim.
    busrawashere
    öyle arkadaşım yok, ben de insanlara öyle yanaşmam şu resimdeki de çok piç, yine sinirlendim
     detokssuyu
     Ben siyasilere yapıyorum genelde. Hatta en popüler olanını (narsist bey) kesinlikle çok doğru bir psikolojik analiz olarak buluyorum.
      serenity_s
      Kafa yoracak is değil
       cinayetvaraga
       Şimdi bir de onlar türeyecek değil mi? Muhteşem yüzyıldan tarih öğrenip ortamlarda satmaya çalışan tipler gibi. Yazık size be. yazık böyle insanlara. (görsel yanlışlıkla konmuştu kaldırdım 🙏)
        asit
        banane yav
         peripedia
         Doğru ama psikoloji insana dair en önemli bilim ve birini doğru tanımak için en önemli yöntem. Zaman zaman yapmak gerekir bu da insanları dinlemek üstüne bir de anlamak ile mümkün. Keşke herkes bunu yapıyor olsa.
          mrlawyerkk
          Bence herkesin psikoloji bilmesi gerek. Bu gibi analizler yapmak çok faydalı olabilir. Şiddet gören kadınların yanlarındaki adamların psikolojisini, haleti ruhiyesini, sapkınlığını, canavarlığını analiz edebildiğini düşünün. Çok şey değişirdi. Karşılaştığımız her şeyi analiz etmek zorundayız bence. Daha iyi anlamak ve karar vermek için şart olduğunu düşünüyorum.
           gregory_
           Psikolog ve psikiyatristler senelerce okuyor bunun için, ben kimim çözümlemeler yapayim, bana yapmak isteyen de uzak dursun problem cikmasin sonra.
            eflayilmaz
            Zaten bu ülkede herkes psikolog...
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.