Soru Benden, Cevap Herkesten!
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   biri-mb
   Sevilmemenin şans olduğu durumlar var mıdır?
    eskiciamca
    Tabiki abi günümüz ilişkileri o kadar toksik o kadar kötü ki ben böyle sevilmeyerek çok iyiyim ve çok şanslıyım.
     damarcibasi
     Nereden bilebilirsin ki? Schrödinger’in kedisi deneyinde; bir kedi, küçük bir şişe zehir ve radyoaktif bir kaynakla kapalı bir kutuya bırakılır. Radyoaktif kaynağın bir saat içinde ışıma ihtimali ışımama ihtimaline eşittir. Eğer içerideki sensör radyoaktiflik algılarsa küçük şişeyi kıran mekanizma çalışır, zehir kediyi öldürür. Kopenhag yorumuna göre bir saatin sonunda kedinin canlılık ve ölülük halleri eşdeğerdir. Ancak kutu açılıp gözlemlendiğinde bu durumlardan biri gerçek olur. Gözlemleyebilmen için deneyimlemen gerekiyor. Sevilmen halinde durumun kötü ya da iyi yönde değişme ihtimalini önceden kestirmek mümkün değil ki. Kutuyu açıp bakmalısın.
      tsukyomi
      Sevgi az ya da çok beklenti içerir. Seviliyorsan az ya da çok bir şeyler beklerler senden. Sevgilerine karşılık, sorumluluk, ince düşünce. Bir süre sonra benim gibi duygusuz bir itsen sorarsın kendine "acaba karşılık veriyor muyum", "sorumluluğumu yerine getiriyor muyum", "çok mu odunum" diye. Bilen bilir, depresyona giden yolun taşlarıdır bunlar. Sevgi bazen depresyon da getirir. Bilhassa sevgisiz yetişip birden sevgiye boğulanlara. Sevgiyse yani, değilse iyice sıçtım zaten.
       sairsel
       Şans faktörü hayatımızın her alanını etkilediği gibi sevilip sevilmememizin de içinde olabilir. Örneğin yıllar boyu sizi anlayacak ve sevecek bir insana rastlayamıyorsanız şansınız yaver gitmediğinden olabilir.
        biri-mb
        Her gözün bakışı farlıkdır işte! Haklı.
         sbllkrdg
         Şans hep var.
          silmarillion
          Vardır. Stalk eylersen olduğunu görürsün zaten:)
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.