Sorguluyoruz: Milliyetçilik
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   entelbukalemun
   Amerikan: Biz gittiğimiz yerlere barış götürüyoruz. En doğru biziz. God bless America! İranlı: Biz Allah yolunda ilerliyoruz. En doğru biziz. الله بزرگترین است!(Allahu Ekber!) Türk: Tarihten Türkleri çıkarırsanız tarih diye bir şey kalmaz. Tebaamızdaki insanlara her zaman merhametliydik. En doğru biziz! 𐰤𐰤𐰀𐰢:𐰕𐰃𐰋:𐰃𐰼𐰭𐱅!(Tengri Biz Menen!) Eğer siz yukarıdaki ülkelerden birinde doğmuş olsaydınız muhtemelen bunları söylüyor olacaktınız ya da doğdunuz ve bunları söylüyorsunuz. Bu yüzden ben hiç milliyetçi olamadım. Eğer olsaydım hangi ülkede doğarsam doğayım hep orayı savunmam gerekirdi. Saygılı bir biçimde tartışalım. Siz ne düşünüyorsunuz?
    creidne
    Milliyetçi değilim, kimin isimiyle olursa olsun, iktidarı uğruna katliamlar yapan ve geçmişteki katliamları mazur gören liderlerin, arkasına sığındığı bir yalan olmasından kaynaklı milliyetçi değilim evet. ''o bayrak senin, bu bayrak benim'' gibi sidik yarışı içerisinde olmaktan çok çok daha önemli şeyleri kaybetmiş bir insanlık var. Üstün bir millet olmak için tek çaba savaş ! Şiddet milliyetçiligin promosyonudur. Bu ideolojiyi savunan aklı selim biri henüz görmedim. Psikastenik bir millet her an bir yerde birisini linç edebilecek kadar fobik ve bulanıktır.
     muzlu-pasta
     Milliyetçi olmak ile ırkçı olmak arasında çok ince bir çizgi vardır dikkatli olun bence
      badideasensei
      söyleyecek tek sözüm var yıllar önce söylenen "çocuklarınızı padişahçı değil, milliyetçi yetiştirin" şunu bir oturtabilsek kafamıza. Bir de günümüzde ya siyah ol deniyor ya beyaz bir milliyetçi muhafazakar olmayabilir. devlet otoritesinin sınırı olmayan yetkilerini desteklemeyebilir. bunu nasıl yapabiliyoruz bilmiyorum ama direk bölücü etiketi yapıştırıyoruz böylelerine. saygılar
       sozdedegilgozde
       Milliyetçilik 19. yüzyılda kendini göstermeye başlayan bir akım denilebilir belki. Çünkü imparatorluk çağında millet değildi önemli olan. Evet o zaman da herkesin bir milleti vardı ama günümüzdeki gibi bir anlamı yoktu. Ulus-devlet oluşumu yani kapital sistemin dünyada yayılmaya başlaması milliyetçilik akımının da doğmasına sebep oldu. Çünkü kapitalizm ulus-devletten besleniyor. Bu sebeple de büyük imparatorluklardan ziyade küçük sınırları belli ülkeler kapitalizmin işine gelmektedir. Bu sebeple de milliyetçi bir insan olamadım olamıyorum ben. Millet vatan sevgisi gibi şeylerin çok yapmacık olduğunu düşünüyorum.
        cinayetvaraga
        Hep savunduğum ve değer verdiğim bir kavram. Irkçılık olmadığı sürece zarar teşkil edeceğini zannetmiyorum. Milletler değerlerine ve geçmişine sahip çıkarsa gelecekleri sağlam olur. Dört nala at sürmüş, devletler yıkmış, devletler kurmuş dünyanın en köklü milletlerinden biri olan Türk milletinin bir bireyi olmaktan çok mutluyum. Milliyet bilinci çok değerli ve önemli. evladıma aktarmak için yıl sayiyorum. ama hep bu noktada bir detay var, yozlaşmadan yani dini kabul etmeden önceki Türk siyasi, sosyal, kültürel yapısı benim için değerli. dini her millet kendi yorumlar yaşar orası ayrı. Ama TÜRKLÜĞÜ başka ülke vatandaşı yaşatamaz. bir biz yaparız. ancak kesinlikle başka milletleri ezmek, hakaret etmek, barındirmamak, işgal etmek değil bahsettiğim.
         dr.rock
         Atamın dediği yol güzel yol Diğerleri tatlı su milliyetçisi Bankada bedelli sırasında “IRMAĞININ AKIŞINA ÖLÜÜRÜM TÜÜRKİYEEEM” ler var ya Bilirsiniz
          zimbo
          Nedense aklıma direkt bu geliyor benim ya xD
          https://www.youtube.com/watch?v=aULM7vv8llk
          https://www.youtube.com/watch?v=aULM7vv8llk
           kisidegildisiii
           Cengiz Koraltan geliyor aklima nedense.
            wb-
            Atatürk'ün biz gençliğe en büyük emanetlerinden. Ne yazık ki sahip çıkamadık. Siyaset malzemesi oldu
             atavratfenerbahce
             Fenerbahçe milliyetçiliği diye bir şey var bu ülkede bilmem bilir misiniz.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.