Sorguluyoruz: Milliyetçilik
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   entelbukalemun
   Amerikan: Biz gittiğimiz yerlere barış götürüyoruz. En doğru biziz. God bless America! İranlı: Biz Allah yolunda ilerliyoruz. En doğru biziz. الله بزرگترین است!(Allahu Ekber!) Türk: Tarihten Türkleri çıkarırsanız tarih diye bir şey kalmaz. Tebaamızdaki insanlara her zaman merhametliydik. En doğru biziz! 𐰤𐰤𐰀𐰢:𐰕𐰃𐰋:𐰃𐰼𐰭𐱅!(Tengri Biz Menen!) Eğer siz yukarıdaki ülkelerden birinde doğmuş olsaydınız muhtemelen bunları söylüyor olacaktınız ya da doğdunuz ve bunları söylüyorsunuz. Bu yüzden ben hiç milliyetçi olamadım. Eğer olsaydım hangi ülkede doğarsam doğayım hep orayı savunmam gerekirdi. Saygılı bir biçimde tartışalım. Siz ne düşünüyorsunuz?
    redblack
    Kafatasçı sekilde milliyetci degilim ama Nihal ATSIZ'ın romanlarini da severim hani. Diyeceksin ki bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Adam guzel yazmiş ama🤷 Evet Türk'ü çıkarirsam anlatacak tarih bulamazsin lafina inaririm. Bunu da milliyetcilik akimini baslatan Napollion'un sozuyle diyeyim; "Bana Türklerden kurulu bir ordu verin size dünyayı fethedeyim."
     dr.rock
     Atamın dediği yol güzel yol Diğerleri tatlı su milliyetçisi Bankada bedelli sırasında “IRMAĞININ AKIŞINA ÖLÜÜRÜM TÜÜRKİYEEEM” ler var ya Bilirsiniz
      cinayetvaraga
      Hep savunduğum ve değer verdiğim bir kavram. Irkçılık olmadığı sürece zarar teşkil edeceğini zannetmiyorum. Milletler değerlerine ve geçmişine sahip çıkarsa gelecekleri sağlam olur. Dört nala at sürmüş, devletler yıkmış, devletler kurmuş dünyanın en köklü milletlerinden biri olan Türk milletinin bir bireyi olmaktan çok mutluyum. Milliyet bilinci çok değerli ve önemli. evladıma aktarmak için yıl sayiyorum. ama hep bu noktada bir detay var, yozlaşmadan yani dini kabul etmeden önceki Türk siyasi, sosyal, kültürel yapısı benim için değerli. dini her millet kendi yorumlar yaşar orası ayrı. Ama TÜRKLÜĞÜ başka ülke vatandaşı yaşatamaz. bir biz yaparız. ancak kesinlikle başka milletleri ezmek, hakaret etmek, barındirmamak, işgal etmek değil bahsettiğim.
       muzlu-pasta
       Milliyetçi olmak ile ırkçı olmak arasında çok ince bir çizgi vardır dikkatli olun bence
        badideasensei
        söyleyecek tek sözüm var yıllar önce söylenen "çocuklarınızı padişahçı değil, milliyetçi yetiştirin" şunu bir oturtabilsek kafamıza. Bir de günümüzde ya siyah ol deniyor ya beyaz bir milliyetçi muhafazakar olmayabilir. devlet otoritesinin sınırı olmayan yetkilerini desteklemeyebilir. bunu nasıl yapabiliyoruz bilmiyorum ama direk bölücü etiketi yapıştırıyoruz böylelerine. saygılar
         sameet
         insanın kendine yakışanı giymesidir milliyetçilik
          kisidegildisiii
          Cengiz Koraltan geliyor aklima nedense.
           zimbo
           Nedense aklıma direkt bu geliyor benim ya xD
           https://www.youtube.com/watch?v=aULM7vv8llk
           https://www.youtube.com/watch?v=aULM7vv8llk
            ceronedio
            Milliyetçi değilim, kimin isimiyle olursa olsun, iktidarı uğruna katliamlar yapan ve geçmişteki katliamları mazur gören liderlerin, arkasına sığındığı bir yalan olmasından kaynaklı milliyetçi değilim evet. ''o bayrak senin, bu bayrak benim'' gibi sidik yarışı içerisinde olmaktan çok çok daha önemli şeyleri kaybetmiş bir insanlık var. Üstün bir millet olmak için tek çaba savaş ! Şiddet milliyetçiligin promosyonudur. Bu ideolojiyi savunan aklı selim biri henüz görmedim. Psikastenik bir millet her an bir yerde birisini linç edebilecek kadar fobik ve bulanıktır.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.