Son Zamanlarda Türkiye'de Artış Gösteren İntihar Salgını
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Son zamanlarda nereye baksam bir intihar haberi görüyorum. Geçenlerde Linkedin'de bir yıldır iş arama sürecinde olan bir kadın bağlantım uzun süredir iş bulamadığını, yaşamak istemediğini, intihar etmek istediğini yazmıştı. Hayretler içerisinde okudum. Destek olmaya çalıştık, tanıdık tanımadık her yere özgeçmişini ilettik. O paylaşım gerçekten intihar notu da olabilirdi. Evet Türkiye'de yaşam her geçen gün zorlaşıyor, iş yok aş yok ama bir insanın intihar dediğimiz şeyi bu denli hayatının orta yerine alması bunu dillendiriyor olması bile kanımı dondurdu. Tamam bu psikolojik bir durum, bir hastalık ama yaşamdan bu kadar kolay vazgeçebiliyor olmak, pes etmek değil mi? Şu günlerde biz sıradan insanların hayatı hiç kolay değil zaten. Ne yapalım hepimiz intihara mı kalkışalım? İş bulamayan herkes intihar etmeli algısını oluşturmuyor mu bu gibi durumlar, haberler. İş bulamıyorsan git öldür kendini durumuna çıkmıyor mu bu kapı günün sonunda?
    nickimdebileolmaz
    İşsiz kalmak sosyal hayatlarını etkilediği için bunalıma girdiklerini düşünüyorum, sürekli bunalıma giren biri olarak söylüyorum belirli bir yaştan sonra bunalıma girmek baskıyı artmasına neden oluyor.
     mrlawyerkk
     Bu ciddi bir konu. Linkedin gibi platforma intihar notları yazacak kadar umutsuz insanlar. Özellikle gençler. Binbir hayallerle birçoğu çok iyi eğitimlerle bir yerlere gelebilmek için mezun oluyorlar ve ceplerinin boş olması manzarası ile yüzleşince neye uğradıklarını şaşırıyorlar. Hayalleri olan yeni mezun gelecek vadeden bir genç mi yoksa hiçbir işe yaramayan, karnına dahi doyurman biri mi oldukları arasında kimlik, kişilik bunalımı yaşıyorlar. Bir toplum dramı bu aslında.
      okadin
      Bunun çözümü zor değil. Her şeyi bilen devletimiz yeni mezunların bir işe girip girmeme durumunu test edecek. İş arama süreçlerine yardım edecek, gerekirse nakdi destek sağlayacak aynı şekilde sosyal yardım talebinde bulunan aileler yakından izlenecek. Bu bir ütopya değil arkadaşlar. Hepsi yapılabilir.
       ali-vercetti
       ülke fucked up :/ şaka şaka boş yabmayın sizi fedöcüler ekonomi gayet iyi ve intihar edenler iş bulamıyor aksini iddia edeni cimere veriyorum😤😤😡
        alys
        halkından haberi olmayan bir hükümetin eseridir. dış ülkelere hibe edilen paralar yönetici kesimin cebinden değil bizzat halkın cebinden çıkıyor ve aynı halk açlıkla boğuşuyor, intihar ediyor.donmeyen çarkın her teli birilerine dokunuyor.
         peripedia
         Bu durum sadece ülke koşulları ile alakalı değil. İşsiz olan geçinemeyen binlerce belki milyonlarca insan var ülkemizde. İntihar bir kaçış yolu bu da hassas bünyelerin kaçmayı tercih etmesinden kaynaklanıyor. Tedavi edilmesi gereken bir sorun.
          detokssuyu
          Sosyolojik bir durumdur. Ülke koşulları ile doğrudan alakalıdır. Yarınını göremediğin bir toplumda bu düşünceye girmek çok zor değildir. Acı ama gerçek. Ekmek paran yok düşünsene, bakmakla yükümlü olduğun insanlar var. Kendini gerçekleştirebileceğin, üretebileceğin bir işin yok. Sonuç ne yazık ki intihar. Bu bir tercih değil bence.
           bendemistimama
           Bosuna "Ölürüm Türkiyem" demiyoz
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.