Son Zamanlarda Giderek Artan, Depresyonu Azaltabilecek Aktiviteler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   uykumvarr
   Çevremde kendimde gözlemlediğim kadarı ile herkesin psikolojisi kötüye gidiyor. Sabah kalkmakta zorlanıyorum, dışarı çıkmak istemiyorum ve yaptıklarımdan keyif alamıyorum. Bunu nasıl aşabilirim, nasıl aşarız ?
    me_out_bye
    Düzen bu sistem sorumlu bence bundan. Hayatı çekilmez hale getirdikleri için. Mutluluk neşe yerine kötülük arttığı insanlar kendilerini güvende hissetmedikleri huzurlu günü geçirmek yerine rahatsız tedirgin oldukları için. -- Kesin çözüm bu işlerin ortadan kalkması. Güzel bir hayat herkes için. Ama bunu yapacak bir babayiğit olmadığı için.. ;/ İkinci yapılabilecek şey kendinizi avutmanız. Kendinizi bazı şeylerden soyutlayıp kendini düşünmeniz izole etmeniş negatifliklerden mutlu olduğunuz bir takım şeyler yapmak ve diğer olaylara gözlerinizi kapamanız görmezden gelmeniz veyahut çabuk unutmanız aklınızda tutmamanız. 🤝🏻. Bu kadar efendim diyebileceklerim. 🙇🏻‍♂️
     benita
     Bolca temiz havaya çıkıp olabildiğince kendine zaman ayırmak iyi geliyor. Bu kombinasyona müzik dinlemek eklenebilir, kitap okunabilir, sadece ayaklarını uzatıp oturabilirsin de. Temiz havanın iyileştirici etkisi olduğuna inanıyorum
      palmiye
      Kendi adıma depresyondan kurtulma aktivitem günlük tutmak. 2004 yilindan itibaren hergün tutarim. Yazıp rahatlarım. Defterim bitince de imha ederim hepsini. Beni sıkıntılarımdan hep kurtarmıştır...
       chill_out_
       Bol bol çekirdek çitleyip sonra o çekirdek kabuklarıyla dişlerinin arasını temizlemek.. Nefis aktivite
        _umut_
        Bol kakaolu şeyler yemek serotonin yani keyif hormonunu arttırır. Bu yüzden bol bol çikolata yemek diyorum. Spor da yapın ki kilo olmasın. Hem spor da depresyonu azaltan bir aktivite. Güzel stres atılıyor.
         mrlawyerkk
         Koşu. Tavsiye eden çok vardı ancak ben inanmazdım. Gerçekten koşarken her şeyi unutuyorum. Bana çok iyi geliyor. Bedenime sağladığı faydalar dışında zihnimi o kadar güzel boşaltıyor ki tavsiye ederim.
          matruskaa
          Önerilen aktiviteler genelde anlık veyada uzun sürmeyen yararlar sağlar. Asıl önemli olan sorunun temeline inmektir. O sorunu tespit edemediğiniz veya da günyüzüne cıkaramadığınız sürece sürekli nüksetmeler olacaktır. Yine de bu aktivitelerde mutlaka ısrarlı olunmalıdır.
           okadin
           Kafanı ilgilenmekten hoşlandığın şeylerle meşgul etmelisin. Yalnız kalmaktan hoşlanıyorsan yalnız kal ama yalnızlıksa sorun ve yalnız olmak seni daha depresif yapıyorsa mutlaka ailen ya da arkadaşlarınla vakit geçirmeni öneririm. Her şeyden önemlisi bunun geçici bir ruh hali olduğunu unutma.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.