Son Dakika Haberi: Açık Alanda Sigara İçmek Yasaklandı Mı, Nerelerde Sigara Yasak? İçişleri Bakanlığı Duyurdu: İşte Sigara Yasağı Olan İller
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mustafa-turkyilmaz3
   AÇIK ALANDA SİGARA İÇME YASAĞI OLAN İLLER HANGİLERİ? Bakanlık tarafından tüm valiliklere gönderilen "Koronavirüs Tedbirleri" konulu ek genelgeyle yarından itibaren tüm illerde, vatandaşların yoğun bulunduğu, valilik ve kaymakamlıklarca duyurulan cadde ve sokaklar ile özellikle trafiğe kapalı olan bölgeler, ihtiyaç duyulan meydanlar ve toplu taşıma araç durakları gibi alanlara sigara içme yasağı getirildi. Türkiye'de içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgının seyri ve olası riskler göz önünde bulundurularak hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemlerin belirlendiği hatırlatılan genelgede, il ve ilçe umumi hıfzıssıhha kurullarınca alınması gereken yeni ek tedbirler sıralandı. Bu kapsamda, daha önce valiliklere gönderilen genelgeyle meskenler hariç olmak üzere tüm alanlarda (kamuya açık alanlar, cadde, sokak, park, bahçe, piknik alanı, sahiller, toplu ulaşım araçları, iş yerleri, fabrikalar vb.) herhangi istisna olmaksızın maske takma zorunluluğu getirildiği hatırlatılan genelgede, şu bilgilere yer verildi:
    busrawashere
    lan niye kopyala yapıştırıp yapıp bizi yoruyorsun
     absurdizm
     ARKADAŞLAR AÇIK ALANDA SİGARA İÇİYORSANIZ İÇİN. AMA EGER ORASI DUMANSIZ HAVA ALANI İSE İÇMEYİN. HER AN YANINIZA BİR ASTIMLI GELEBİLİR. BU KADAR DA FİKİRSİZ OLMAYIN LÜTFEN. (dumansız hava sahasında içmeyenler size birşey demiyorum.)
     /
     0

     Tarihe Göre

     İçerik bulunamadı.