Somer Sivrioğlu'nun Bodrum ve Alaçatı'daki Fiyatları Normal Bulması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   cokbilmisdegilcokbilen
   "Bu sene hem pandemiden dolayı sezonun kısa olması hem mal sahiplerinin inanılmaz kiralar istemesi, bir de ürünün hiç olmaması fiyatları çok etkiledi. Ben bayramda Alaçatı’daydım. Balıkhaline gidip oradaki malzemelere baktım. Malzeme yoktu. Olan malzemenin de fiyatı inanılmazdı! O yüzden ben özellikle balık yediğinizde fiyatların çok da abartıldığını düşünmüyorum. Bazı malzemeleri içeren ürünlerde, mesela pizza gibi, fiyatların abartıldığını düşünmüyorum. Bir de sezon çok kısa. Bu sebeplerle ben meslektaşlarımı kınayamam. Bazı ürünlerde az bile kâr marjı koyduklarını düşünüyorum. Şu an yurtdışına da gidemiyoruz ama gidebildiğimiz zaman zaten aynı paraları, hatta daha çoklarını ödüyoruz. Bence çok da abartılacak bir şey yok." demiş.. Siz ne düşünüyorsunuz?
    thetalentedmrripley
    Niye bu haber başlık olup duruyor yahu? Ne istiyorsunuz anasına mı sövelim, tenceresini mi çizelim, deyin hele ne olsun istiyorsunuz? Ama hakkını vereyim senin paylaşımın daha iyi olmuş, adamın sözlerini daha geniş paylaşmışsın. Diğer başlık, konuşmasından bir kesit alıp doğrudan adamı hedefe koymaya yönelik olmuş.
     disi.ejderya
     Kendisi de nor-MAL ise ödesin bakalim o fiyatları.
      sairsel
      Müşteri gözüyle bakarsan çok, işletmeci gözüyle bakarsan normal geliyor tabi bakış açısı önemli!
       absurdizm
       ağam benimle eylenir
        apollonia-corleone
        Bu adam zaten ucuz diye Alaçatı veya Bodrum’da ucuz mekan tercih edecek bir insan değil.Bunun dışında boşuna adamı linçleme çalışması yapıyorsunuz çünkü bu insanların yaktığı ampulün elektriğinden yemeğin üstüne koyduğu tereyağına her şey zamlandı.Tek sezon iş yapan bir sektör olmalarının üzerine pandemi de müşteri sınırı getirdi.Ha bana kalırsa kibarlık yapan bir arkadaşımın bir kaç sene önce içtiğim bir bardak votkaya 100 tl ödemesinden sonra mümkünse otel dışı yiyip içmiyorum çünkü sezonluk iş yapıyorlar diye diğer sezonlarda içeceğiniz votkayı da üzerine bindiriyorlar ki benim o kadar bütçem yok.Zaten oralar bize değil yabancı turiste yönelik çalışıyorlar.Türk olduğunuzu anladıklarında ilgi bile göstermiyorlar :)
         gizemino
         sektörünü savunan sektörün içinde bulunan değerli şeflerimiz (:
          eflayilmaz
          kısacası diyor ki parası olmayan gitmesin. öyle herkesin her yerde tatil yapmaya hakkı yok...
           gilad-pellaeon
           zaten bodrum gibi bir yere tatile gidiliyor ise bence iyi miktar parayı gözden çıkartmayı kabul etmişlerdir gidenler. Yurtdışında yaşasam. Paramı dolar euro ile alsam bende tatil için bodrum veya alaçatı gibi bir yere giderim gece gündüz harcarım bitmez.
            kisi
            Kamu kurumu değiller. İstedikleri fiyatı isterler. Menü de farklı, hesapta farklı fiyat olursa itiraz etsinler, onun dışında fiyatı belli olan ürünü alıp almamak sana kalmış. Pahalı ise alma.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.