Sol Cenahın Sağdan Daha Zeki Olması Ama İktidar Olamaması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   pillowtalk
   Böyle bir gerçekle yaşıyoruz Türkiye'de. Genel olarak bakıldığında sol cenahın, sol görüşte olan insanların hem düşünme kabiliyeti açısından hem de eğitim anlamında sağ düşünceli cenaha nazaran daha iyi olduklarını inkar edemeyiz. Ancak şöyle bir gerçek de var ki Türkiye' de yaşıyoruz. Bu ülkede vasat olan her zaman satar. Her zaman kıymetli olandan daha fazla değer görür. Ülkenin genel eğitim durumunu da göz önünde bulunduracak olursak ikna kabiliyeti ve genel değerleri satmayı beceremeyen sol cenah ne kadar zeki ve entelektüel birikimi gelişirse gelişsin iktidar olamayacak.
    gregory_
    Sol nerede iktidar ki??
     redblack
     Deniz Baykalin bir sozu vardi, iyi ki iktidar olmadik diye, bazi seylerin farkinda ve onguruluydu. bu da bir zeka belirtisidir.
      amakafamiznasiguzel1
      "Türkiye'de bilgililer yetkisiz, yetkililer bilgisiz."
       cinayetvaraga
       2.Dünya savaşı sonrası komunizm yayılmasın diye kapitalist abd nin ve bazı ülkelerin oynadığı oyunlara bakarsak neden solun iktidar olamadığını rahatlıkla anlayabiliriz. Tez konusu olur bu.
        patiklipengui
        Zeki insanlar yönetici olmazmış zaten.
         bendemistimama
         Toplum denen kitlenin buyuk cogunlugunun gerizekalilardan mutesekkil olmasi yoneticilerinde bu cogunluk tarafindan goreve gelecek bir sistemle secilmesi bir arada dusunuldugunde paradoksunuz aşilabilir.
          dr.rock
          Aptal insanlar tapınacak bir şey arar Siyasal alemde bunun adı başkandır Meselenin seçmenle alakası var maalesef Zaten AKP zamanında bunu açık açık söyledi Okumuş oranı arttıkça bizim oyumuz düşüyor diye İstatistiklerle kanıtlı Birde sok cenah tartışarak iş görür Ortadoğu halkı ise biad ile
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.