Sokaklarda Neden 20-30 Yaşlarında Özellikle Genç Kesimde Takım Elbiseyi Günlük Kullanım Olarak Tercih Eden Yok?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrgray1890
   Pahalı bir ürün çeşidi olduğu için mi yoksa genç-yaşlı olgusu mu buna engel oluyor? Aşağıda paylaşacağım videoyu izlemenizi ve düşüncelerinizi belirtmenizi istiyorum.
   https://www.youtube.com/watch?v=gDpy9EhhyTk
   https://www.youtube.com/watch?v=gDpy9EhhyTk
    maresalizm
    düğüne eşofmanla gitmeye çalışan ben bunu beğenmedi
     thetalentedmrripley
     Takım elbiseyi çok severim ama şık olmak için illa takım giymeye gerek yok. Giyinmesini bilen zevk sahibi bir insan spor giyimle de gayet hoş görünür. Videodaki çocuğa gelecek olursak; benim hoşuma giden giyim tarzından ziyade efendi duruşu, samimi konuşması oldu. Çok tatlı bir çocukmuş, umarım hayat onu fazla üzmez.
      oedon
      Videonun başında “etiketine bakmadıkça, hangi marka olduğunu bilmedikçe kalitesini algılayamadığımı bir tarz” deniliyor da… Kusura bakmayın kaliteli bir takım kendini duruşundan belli eder. 20’li yaşlarımın başında aktif olarak takım elbise giyerdim. Ancak her geçen sene yavaş yavaş seçimini daha casual giyimden yana kullanmaya başladım. İster istemez sırıtıyor çünkü başkalarının yanında. Bugün fötür bir şapka taktığımda bile garip bakışlar ile karşılaştığım oluyor. Saçma olacak belki ama çirkinleşen dünyaya biraz daha uyum sağlayıp daha az dikkat çeken şeyleri seçmeye başladım. Ne kadar az görünürsem o kadar çok kafam rahat ediyor açıkçası. Ha bu demek olmuyor ki öncesinde daha sportif veya gündelik şeyleri kullanmadım. Basit bir kot/t-shirt kombininde bile düzgün bir görünüm de elde edebiliyordum. Ego kasmaya çalışmıyorum, yanlış anlaşılmasın lütfen. Sadece 7/24 takım elbiseyle gezmediğimi anlatmaya çalışıyorum. Ülkemizde giyim zevkinden bir haber bir toplum var. Bir şeylerin ucundan tutmaya çalışanlar ise genelde videonun sonunda verilen örnekteki gibi bir alt kültürün, bir topluluğun peşinden giderek ayak uydurmaya çalışıyor. Yani ironik olsa da bu örnek takım elbise için de geçerli tabi. Tabi işin bir de ekonomik boyutu var. Herkes iyi görünen eşyalara ulaşabilecek özgürlükte değil maalesef. Üstüne giyebileceği rastgele bir şeyi geçirip hayatta kalmaya çalışan milyonlar var. İnsanın iyi görünebilmesi için öncelikle ekonomik özgürlüğünü elinde bulundurması gerekiyor. Videodaki arkadaşın hikayesi üzücü. Anlaşıldığı kadarıyla çok yalnız. Böyle bir yol izleyerek dikkatleri üzerine çekmeye ve yalnızlığını doldurmaya çalışıyor. İlgiye ihtiyaç duyuyor. Ama zararlı değil herkese karşı nazik ve saygılı. Dünyada her şey nasıl bulaşıcıysa iyilik de öyledir. Kendine çizdiği yolda sergilediği tutum ve davranışı onu özel kılıyor. Umarım hayatta her şey gönlünce olur.
       disi.ejderya
       Takim elbise altına krampon giyen kekolari niye üzdünüz peki jfjfj
        buse01
        Başlık kaç cm aw söxjxndm
         abdes_terligi
         erkek değilim ama uzun bir süredir takım elbise giyme hevesim var çok hoşuma gidiyor. Ama çok pahalı ve benim gibi fakirin önde gideni nasıl giyilir nasıl yıkanır vs bakımı hakkında bilgisi olmaz.
          merilolika
          benimki hergün takım elbise giyiyor yakışıyorda zırtoya ama hiç normal pantolon tişörtle görmedim adam elinden gelse takım elbiseyle yatacak bir insan alışverişe giderken bile takım giyer mi aw
           kafatamircisi
           "Jilet ahmet abimiz janti adamdı giyinmeyi adabı bilirdi" repliğini akıllara getiren bir başlık))
           https://youtu.be/AvrmYizhD_E
           https://youtu.be/AvrmYizhD_E
            somurtkan_sirin
            şimdi etrafa şöyle bi bakınca takım elbise o kadar üst seviye bir şey ki adam akıllı giyineni tebrik edicem
             somurtkan_sirin
             şimdi etrafa şöyle bi bakınca takım elbise o kadar üst seviye bir şey ki adam akıllı giyineni tebrik edicem
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.