Sokak Röportajında "Kızımın Değil Oğlumun Sevgilisini Sorun" Diyen Baba
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   "Olmaz, yapamaz. Kolunu, bacağını her yerini kırarım.” diye devam ediyor bu babanın söylemleri. Toplumsal cinsiyet eşitsizliği dediğimiz her an dönüp dönüp bakılması, derslerde okutulması gereken bir röportaj olduğunu düşünüyorum. Bir babanın kızının sevgilisinden rahatsız olmasını anlarım. Yaşı küçüktür olur, sevgisi büyüktür paylaşamaz olur ama oğlumun sevgilisini sorun ne demek? Akabinde şiddet uygulayabileceğini (büyük olasılıkla uyguluyor ki bu durumu röportaj verecek kadar normalleştirmiş, içselleştirmiş) söylüyor. Üç kadının öldürüldüğü bugün bu röportajı izlemek her ne kadar sinirlerimi yıpratsa da sizinle de paylaşmak istedim. İşte bizim anlatmak istediklerimiz de tam olarak bu. Röportajın linkini bırakacağım kurgusu bir hayli can sıkıcı arkaya keyifli bir fon müzik eklenmiş baba güldürülmüş falan ama onu da başka bir zaman konuşuruz. Bu arada röportaj 2019 yılında yapılmış.
   https://www.youtube.com/watch?v=kONy5wiPKnQ&feature=youtu.be
   Röportaj Linki
    peripedia
    Her şeyin başlangıç noktası burası işte. Bu zihinler tüm kadın cinayetlerinin sıfır noktası ve faili aynı zamanda. Bu zihinleri ehlileştirmek gerek önce.
     me_out_bye
     Bunun birazda fizyolojik sebepleri var oradanda geliyor. Mesela bir erkek sevgiliai ile istediğini yapar ve sonra ayrılır. Aileye zarar gelmez. Baba övünür yapacak tabi erkek oğlum sevgilide yapar ayrılırda. Kız sevgilisi ile istediğini yapar ama hamile kalabilir. Kalıcı sorunlar oluyor burada ve bunun aileye zarar vermesinden korkuyorlar. Ve böylece kızın üzerine müthiş bir baskı oluyor. Erkeğe yok çünkü gerek yok bize bişe olmaz kafasındalar.
      vsjvsjvsjv000
      Çünkü oğlumun sevgilisi bir başkasının kızı değil. O yüzden oglununkini sorun.
       gizemino
       Bu zihin yapısından bıktık usandık artık. Oğlunuzun birlikte olduğu kızların babaları yok mu anlamıyorum. Kızınız oğlunuzla niye eşit olamıyor
        aslanburcubirisi
        Nerede Kalmıştık muasır medeniyetler seviyesi. Hangi seviye? Hangi muasır? Medeniyet mi ? O da ne ?
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.