Sokak Hayvanları Sebebiyle Çıkan Tartışmalar Üzerine
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   iceriksitesi
   Selam sevgili diocular, Sokak hayvanları üzerinden "TEHLİKELİ IRK(!)" sahiplerini vuran "Beyaz Türkler" çıkışına karşı duruşunuz nedir yeşillendirebilir misiniz?
    imailahorsilahh
    Ne tür bir geri zekalılık dönüyor ortalıkta? Hayvanın saldırgan olması büyük oranda yetiştiriciye bağlı. Döverek eğitmek ve bu davranışı ödüllendirmek sonucunda hayvanlar bu saldırgan hali alıyor. Yalnızca ana haberlere konu olan olayları izleyip "pitbullara ölüüğm, sokakta köpek kalmasın hepsini toplatıp belediye barınaklarında da açlığa mahkum edelim" diye düşünen dahası "hayvana" bilenen insanlar var... Ama hiç kimse herhangi bir Veteriner Davranış Bilimi Uzmanının konuya yönelik kaleme aldığı yazıları okumaz. Neden? bir ske yaramayıp çene caklatmak daha kolay çünkü. Bilendiğiniz bir hayvan en nihayetinde, o kız çocuğunu yerlerde sürüklerken oyun oynadığından başka bir şey düşünmediğine eminim. Yani hayvanların değil insanların eğitilmeye ve rehabiliteye ihtiyacı var. Kendi sikik mevcudiyetinizi hayvana mal etmeyin. Birde öyle düşünün.
     tsukyomi
     Beyaz Türkler mi? Çıldırmışlar bence, Türkler zencidir, %100 karaboğa. Ben de zenciyim mesela, kimsenin bundan kuşkusu yoktur. Hayvanlar üzerinden de mikro milliyetçilik yapmazsınız ya.
      sairsel
      Benim önceliğim her zaman insandır hayvanları ise uzaktan severim. Tehlikeli ırk besleyen varsa ona karışamam ama önlemini almıyorsa canını yakarım! Sokakta bunları tasma ve ağızlık olmadan gezdirip sonra çocuğa çocuğa zarar verince "hayvan böyle canım napalım" gibisinden yaklaşımlara asla müsade etmem!
       busecikcik
       hayvantapar gibi bir kalıp kullanılıyor, oldukça itici. insanları kutuplaştırmaya yönelik.
        sihirbaz
        şaka mısınız siz ya ,şimdi bunun ayrımımı çıktı şimdi anlamıyorum gerçekten
         samyeli90
         Beyaz türkler mi sadece beyaz türkler mi besliyormuş tehlikeli ırk diye bir şey yok o yetiştirmeye bağlı yine yazıyorum¬ Adamın çiftliği var eşiyle ve çocuklarıyla yaşıyor 4 tane çocuğu var 4 tane de pitbull yetiştirmiş her çocuğuna eş adam diyor ki ben bu zamana kadar hiç bir sorun yaşamadım çok iyi bekçi köpeği aynı zamanda çok iyi bakıcı köpekler diyor gelen misafire karşı da çok kibarlar diye ekliyor nerde saldırgan ve tehlikeli ırk
          cinayetvaraga
          Her devirde var böyle tipler. Nerde hassasiyet orda bir kasılma. Sahipli hayvan tehlikeli ise sokak hayvanlarının suçu ne? Ayrıca sürekli sosyal medyada ampır ampır sokak hayvanı duyarlılığı kasan şovmenler lütfen yapmayın. Artık o kadar itici oldunuz ki görmekten bıktık! Kendi payınıza düşeni yapın ama millete terso gitmeyin sokaklarda. Hayvan saldırdıysa sahibine gereken yapılsın, hayvan da ne yapılacaksa yapılsın topluma çıkarılmasın. basit. Pitbull meselesine gelirsek, bu hayvanı besleyen, çoğaltan, satan kişiler hayvan sevgisinden bahsetmesin. sizin sevginizi silkerim.
           kalpci
           İnsanı insan yapan vicdandır. Azınlığı, güçsüzü, ezilmişi korumak buradan gelir, aksi taktirde insan değilsindir, bu nedenle senin de barınaklara kapatılman gerekiyor. Elbette vahşi türler belirlenmeli ve gözetime alınmalı, sahiplenilmesi engellenmeli. Bu dünya insanların dünyası değil, gelmiş çökmüşüz "bizim" demişiz o kadar. Gelişmiş toplumlarda sokak hayvanlarına uygun sağlıklı politikalar var, concon siyaseti yapanlar esas işlerine dönsün
            kafatamircisi
            Irkçı değilim ama ne zaman bir ülkücü ile tartışsam kafamı arap sabunuyla köpüre köpüre yıkarım beynime faşist mikrobu bulaşmasın diye))
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.