Sokağa Çıkma Yasağında Oluşan Köpek Sürüleri
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   me_out_bye
   Az önce en az 15 tane sokak köpeği sürü halinde geçti. Ben güvenli yerdeydim Allahtan. Şimdi bunlar sokakta masum işine giden birine denk gelse? Bu saatte ne işi de.. Fırına mırına giden diyelim? Ya da kendi evcil hayvanı huzursuzlanmış ve 1 2 ileri geri yürütmeye mahallesinde 2 sokak aşağı yukarı giden bir kız olsa ? (Burada var yakında oturan. Ondan geldi aklıma) = Katliyam. Valla ortalık karışırdı. Hadi hayvan severler, sokak köpeklerinin kısıtlanmamasını ellenilmemesini savunanlar bunada bir savunma yapsın? Ne yapmalı ? Tahminim: Araçlar ve insan kalabalığından korktuklarından uysal ve dağınık duruyorlardı. Ama ne zaman yasak olunca ıssızlanınca ortalık, mekan kendilerine kaldı gibi hissediyorlar sahipleniyorlar ve yalnız kalmak istemiyorlar sessizlikte. Gördükleri köpeklerin peşine takılıp beraber kalıp sürü oluşturuyorlar. Tüm gece bu şekil dolanıyorlar. Agresif şekilde. Güdüleri tetiklenmiş enerjik. Uysal değil. İçlerinden birisi lider oluyor onu takip ediyorlar nereye giderse. Kedi gördümü saldırıyorlar. Tek tük gezen insanlara havlıyor ya da yanına geliyorlar üzerine. 2 tane bekçinin çevresinde 4 tanesi geziyordu onlarla beraber geçen günde. Ama onlar uysaldı. Bekçiyi korur gibi yanında beraber geziyorlardı. Saldırgan değil. Sonuçta hayvan bu. Ne yapacağı ne hissettiği belli olmuyor. Ben haz etmiyorum evcil olmadıkça. Sokak köpeklerinden* Bence hepsi toplanıp götürülmeli şehirden. İnsanların rahatı için. Belediye görevlileri tarafından. Rahat yaşayabilecekleri daha uygun yerlere.
    absurdizm
    sabah iki ayaklı köpek sürüsü rahatsız edici küfürlerle kavga ediyordu. bu da sayılıyor mu?🤔
     tachycardia
     Artık alemin kralı kimmiş onu göstermek için gövde gösterisi yapmışlar sanırım, itaat etmek gerek 🤷🏻‍♀️
      nickiharuto
      Bu konu ile ilgili bir çalışma yürütülmeli bence de. Daha önce de bir yerde yazmıştım. Biri yakınım iki anne ve çocukları, ellerinden tutarak kaldırımda yürürlerken, bir köpek saldırmış. Çocuklardan biri panikle annesinin elini bırakıp, yola fırlamış ve araba çocuğa çarpmış. Çocuğa araba çarpmış bu olay çok içimi yakıyor. Bu kadar kalabalık ve başıboş olmamalı bu dostlar. tehlike oluşturma potansiyelleri var.
       imailahorsilahh
       Çoğu kişi için ürkütücü olabilir ama onca cefa çektiler şimdi sürsünler sefayı. Bazen (uzun zaman geçirdiler yerler için söylüyorum) alan edinip, evleri sayıp hırçınlaşabiliyorlar ki kimse evine bir yabancı girsin iztemez ve evet ne yapacakları belli de olmuyor kimi zaman ama ona rağmen çok güzel değiller mi? Hepimiz bir zincirin halkası isek zinciri sırf kendi refahımız için koparıp atmak doğru mu? Neden toplayıp şehirden uzaklaştıralım? Burası zaten onların evi değil mi? Ev üstüne ev yapıp, dağdan gelip bağdakini kovmak denmez mi buna?
        cinayetvaraga
        dün sabah işten eve dönüyordum ben de fark ettim onları. her sokakta ve mahallede sürüler halinde geziyorlardı. huzur buldu hayvanlar.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.