24
10.4.2020
Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildikten Sonra Sen Ne Yaptın?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   bitchcraft
   Evimde oturup balkondan sadece izledim gerçekten muazzam bir manzara vardı. Kurunun yanında maalesef yaş da yanacak ilerleyen günlerde... Şu olayla ilgili tek mantıklı açıklaması olan varsa lütfen söylesin bu arada.
    frakaj
    Yıllardır nöbet tutuyorum. Şimdi de tutuyorum. Sanırım yarın da nöbet beni tutacak.
     gizmowasmycat
     Hayretle olanları izliyorum, yani düşün hala izliyorum. başka bi bok yapmadım. Zaten 2-3 gün önce 1-1.5 haftalık alışverişimi yapmıştım. Ama şunu da düşündüm bu bir insan modeli yani bu tipler dünyanın her yerinde var. Bize özgü değil, ama bizimkiler çok daha otantik onu biliyorum.
      patavatszmelek
      Uyuyordum. Sokağa çıkma yasağı geldiğini gece 02:00 da uyanınca haberlerden okuyup öğrendim. Uyanık olsam da bir şey değişmezdi açıkçası. Sokağa çıkıp markete saldırmam...
       ecem-humay-yagiz
       Bizim ev caddenin uzerinde, apartmanin altindada manav var. Cekirdegimizi alip balkona oturduk annemle. Sanki derdimiz bulasici bir hastalik degilmiscesine bir kalabalik, fazladan bir temas hali. 2 gün kivirciksiz, havucsuz kalamamak ne kadar kötü. Evine bunlardan hic girmeyen insanlar var. Bu nasil bir nankörlük. Üzülüyorum gercekten.
        siyarkendirci
        Gittim market önünde uzaktan milleti izledim. İnsan ile Hayvan arasında farkın kalmadığı anlardı.
         acariirem
         Başta yaşanacak facianın farkında değilim babam sigara almaya gidiyorum ben dedikten beş dakika sonra aradı beni balkona çık bak diye o zaman dedim kudurdu mu bu millet diye. İçler acısı kuyruk tüm sokak boyu gidiyordu resmen. Yasağın başlamasına bir saat kala yeni hamur yapan fırıncıya mı kızsam yirmi tane ekmeği omuzlayıp kabile doyurmaya giden amcalara mı yoksa iki gün sigara içmese ölecek gibi davranan babama mı bilemedim. Daha fenası arkadaşımın tatlıcıda bile kuyruk var diye attığı fotoğraftı sanırım. İki gün tatlı yemesek öleceğiz anlaşılan.
          albaysu
          Oturuyorum oturuyorum oturuyorum 😔
           bulut06
           İlk önce sakindim baktım balkondan acayip trafik var hem yaya hem araç işkillenmeye başladım. Ekmek falan sıkıntı olmaz dedim zaten 2 gün idare edecek kadar erzak var evde ama sigara geldi birden aklıma çıktım dışarı baktım her yerde sıra bende girdim sıraya, sırada beklemiş ve sıra gelmişken sigara alıp çıkmak olmazdı kola, kuruyemiş ve ıvır zıvır birşeyler aldım :) evet ben dışarıdaydım. 14 gün karantinaydayım artık.
            hesapsilindi00
            Zaten dışarı çıkmıyordum.. benim açımdan değişen bir durum yok
             nuudan
             Saat gece 10 olduğu için marketlerin kapalı olduğunu düşündüm, Bu arada kocaelinin uzak bir ilçesindeyim, tek eksiğimiz yumurtaydı, başkonda baktık bakkal açık, kalabalık da değil, yumurta, un aldım eve geldim, zaten bakkal evin karşısında. Kalabalık olsa hayatta gitmezdim.
              hayatikayanadam
              Sokağa çıkmadım ^^
               kartal-firat
               Çıktım balkona yaktim bi sigara insanların koşuşturmalarını izledim
                kedibey
                Cuma günü iş çıkışı maskem vardı ama eldiven olmadığı için alışveriş yapmadım cumartesi hemen yapar eve dönerim diye. O akşam erken uyumuşum ki sabah bi uyandım ülkeye yine güncelleme gelmiş. 1 paket sigarayla haftasonuna girdim. cumartesi 14 adet içerek sürdüğüm sefayı pazar günü 6 adet ile idare etmeye çalışarak geçirdim.
                 salva_salvatore
                 Dizi izliyordum izlemeye devam ettim napalım yani amk
                  murat-kozakli
                  8 bira aldım 80 lerden bir film açtım ve 2 gün sızdım.
                  /
                  0

                  Tarihe Göre

                  İçerik bulunamadı.