Sizi Kripto Borsasına Katılmaya Teşvik Eden İnsanların Aptalın Teki Olduğu Gerçeğini Kabul Edelim
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   kafatamircisi
   Charles ponzi Bu adam ilk defa 1903 yılında ponzi piramidi sistemini hayata geçirerek saadet zinciri temellerini atmış iş adamı aynı zamanda dolandırıcıdır. Ve şu soruyu sordu bay ponzi; "kolay yoldan para kazanmak istermisin" Bu soru 119 yıl boyunca insanları kandırmaya devam etti ve edecek Gelelim konumuza etrafınız da kripto borsa ya para yatırmış bütün gün elinde telefon coin takip eden eş dost arkadaşlarınızı görmüşsünüzdür. İlk olarak Yem atılıyor yüksek kar vaadediliyor, alıyor mu vaadedilen kaarı alıyor evet parasını da çekiyor sorun yok, yapacağı ilk iş nedir tabiki sizin yanınıza geliyor şu kadar verdim bu kadar aldım diyerek sizi de farkında olmadan teşvik ediyor 20 yıllık ekonomist havası edalarıyla beraberinde gelen tavan ile kıçının arasındaki mesafe de kısalıyor bu arada) Ne oldu aile büyüyor kripto borsasına yeni sazanlar katıldı Bu sefer kişi başına düşen kar marjı düşüyor yeni birileri katıldıkça grafik hareketi durma noktasına kadar geliyor Sazanların kafasında soru işaretleri oluşmaya başlıyor Ee hani kazanıyorduk altın alsaydım bundan iyi gibi yakarışlar başlıyor Bizim ekonomist yine tüyoyu veriyor siz daha yenisiniz anlamazsınız bu işler sabır işi sabreden kazanıyor bak gör 1 hafta sonra nolacak güven biz bişey biliyoruz diyor İnanıyorsunuz ve bu sırada piyasalarda olağanüstü bişeyler oluyor. Havuzu boşaltan sistemi kapatıp sırra kadem basıyor. Kripto borsaları "blockhain" denilen çok güçlü bir sistemle korunuyor gizliliği sağlanıyor bu sistem dünyada ki çoğu bankanın güvenlik sisteminden bile daha güçlüdür. Sistemin kimlerin elinde olduğu tartışılır, gerçek şu ki aldığınız sanal paranın sizin izniniz olmadan da müdahale edilebileceğini söylüyorum sizlere Bu kötü haberlerin artışıyla birlikte kripto ailesinde dağılmalar başlıyor yeni katılan sazanlar soruyor teşvik edenlere ee nolacak şimdi bizim paralarda giderse ne olacak gibi tedirginlikler artıyor Ekonomist yine başlıyor onlar zaten 3 kağıtçı belliydi bizimkisi sağlam bişey olmaz korkma diyerek kendini ve sizi bu şekilde kandırıyor) Kendi öz babasını öyle savunmaz ama hiç görmediği tanımadığı borsacıyı savunuyor) Sonuç olarak Bedava peynir fare kapanında olur Her hıyarım ben diyene elinizde tuz ile koşmayın akıllı olun, aklınızı kullanın))
    gulfemkaya
    Kripto para muhabbeti iddia muhabbetine döndü bence erkekler arasında. Kızlar birikimlerini daima eller tutulur bir şeye yapar çünkü
     luna__
     ne yani 1903'te kripto para mı vardı?
      rarero
      Tük insanının zaafı böyle durumlar ya.
       plazacalisani
       Ee söylenenlere katılmamakla birlikte bir miktar katılıyorum elbet. Şimdi şöyle, kendi hikayemi anlatayım. Hayatım boyunca hiçbir şeye öyle yatırım filan yapmadım, bankada sadece 3-5 bir şey biriktiririm normal dümdüz. Kriptoya dediğin gibi bir arkadaş tavsiyesiyle girdim, 200 lira yatırdım öyle büyük para nerde. Vermem de zaten. O bana dogecoin'e yatır demişti, ancak zamanla fark ettim ki bir ilerleme olmayacak. Kriptoları inceledim. Sürekli oynattım parayı vs. 3 ayın sonunda 800 lira olmuştu. Öyle deli gibi filan da bakmadım, kapılmadım yani. Dogecoin'in efsanevi artışından önceki gün Eloncuğumuzun tweetini gördüm. Parayı ona yatırıp uyudum. Sabah kalktığımda 800 lira 1600 lira olmuştu. Çektim parayı, çekmeseydim 2400 olacaktı. Ama ne demişler, aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz. 1400 lira karla kripto borsasından çıktım efendim. Çünkü burada sana katıldığım noktaya geliyoruz, kısa yoldan zengin olmak diye bir şey yok. He olabilir, ancak çok istisnai bir durum. Örneğin, lisede bir arkadaş vardı bitcoin filan alıyordu annesi boş gezenin boş kalfası oldu bu çocuk diye benim anneme hayıflanıyordu. Okula filan da gitmedi Üniversiteyi de yarım bıraktı. Sonra bitcoin değerlendi. Şu an annesine yalı dairesi bakıyor sanırım :D Demek istediğim vardır bu örnekler ama 1-2 kişi. Kimse babanızın hayrına cebinizi doldrumak istemez. O nedenle satın alın istiyorsanız 3-5 bir şeyler. Ama varınızı yoğunuzu da ortaya koymayın derim.
        littlejohn
        piramit ssitemle coin borsası arasında bir alaka göremiyorum.
         nickimdebileolmaz
         Bir şeyler yazayım diye mi yazdın bu kadar şeyi ? Öncelikle Bitcoin nedir, neden var bir araştır derim, olayın hiç de senin dediğin gibi olmadığını idrak edeceksin. Bitcoin ve diğer kripto paraların neden ortaya çıktığını olduğunu anlarsan o zaman evet ben bir cahilim boş yapıyorum dersin :D.
          aslinh
          o zaman burdaki aptal ben oluyorum
           sedefartuny
           Biri demiş ki Çiftlik Bank'ın ineklerle ne kadar ilgisi varsa Thodex'in de Bitcoin ile o kadar ilgisi var yani hemen yakmayın gemileri. Kazanan iyi kazandı yine. Kazanmaya devam edenler de var.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.