Size Göre "Feminizm" Kavramı Ne İfade Ediyor, Bu Konuda Fikriniz Nelerdir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   nrdnrk
   Şahsi fikir olarak bana göre saçmalıktan ibaret. Kadın dayanışması falan tamam hoş bir olay ama bazı kesimlerde bide "özgür seks" olgusu diye birşey var. Nedir yani anan baban izin vermiyor mu yiyişmeye bacım, onun için mi?
    thetalentedmrripley
    Kadın hakları diye bir şey yoktur, insan hakları vardır. Feminizm kelime anlamına bakılırsa masum gözükebilir ancak günümüzde içi boşaltılmış ve bir silaha, baskı aracına dönüşmüş, amacından sapmış, kelime anlamından fersah fersah uzaklaşmıştır. Ne yazık ki feminizm yolu ile dünün mazlumları bugünün zalimlerine dönüştürülmüştür. Bu konuda sayfalarca yazılabilir ama burada uzun uzun yazmak herkes için sıkıcı olur. Bu arada bunları söylerken de işkembeden sallayarak söylemiyorum. İnsan hakları için mücadele etmiş, feminizm ve maskülizme dair bir çok çalışmanın içinde bulunmuş ve ne yazık ki nasıl gaddarca kullanıldığına çokça şahit olmuş birisi olarak söylüyorum. Hasılı kadın erkek fark etmeksizin insan değerlidir. Birini diğerinden üstün gören her türlü görüş, hareket ve ideoloji insanlığın lanetidir.
     sameet
     Feminizm insanın kendine yakışanı giymesidir
      ozanesi
      Kavram olarak güzel bir kavram aslında. Cinsiyette eşitliği savunuyor. Ama bazı mal kadınlar feminizmi erkek düşmanlığı ve erkeğe sövmek olarak gördüğü için saçma bir yere çekiliyor olay. Sevgili mal kadın, az okusan-arştırsan da boş konuşmasan! Sizin gibileri yüzünden kimse feminizmi anlamak istemiyor, küçümsüyor işte. Cahil olmayın bu kadar lütfen
       lilalola
       feminizm güzel bir kavram ama bazı kişiler tarafından ''eşitlik'' olduğu kısmı unutuluyor savunulurken sanırım. Feminist adıyla gezip kadını üstünleştirilmesi amacına uymuyor bu sefer insanlar kötü bir şey olarak görmeye başlıyor.
        imailahorsilah
        Ve yine görüyoruz ki bir kadının düşmanı yine bir kadındır. Bu kadar bilgi kirliliğine ne hacet anlamıyorum, henüz feminizm kavramının ideolijisinin farkına varmadan gereksiz ve yine cinsiyetçi yorumlarla aşağı çekmeye çalışıyorsunuz Toplumda kadının kısıtlı olduğuna inanılan ve yararlanması gereken hakları çoğaltıp ve erkeğinkiler düzeyine çıkarmak, eşitlik sağlamak amacını güden düşünce akımıdır feminizm Erkeklerden üstün olalım yok efendim erkekler bizsiz yaşayamaz erkeklere ölüm VS gibi bir saçmalığı savunmak söz konusu değil yani
         durmus-koksal
         toplum kadının erkekten üstün görülmesi sanıyo çünkü feminizmi haz edemeyenler topluma böyle yansıtıyo ama aslında kadının erkekle eşit haklara sahip olduğunu düşünmektir kadın erkekle her konuda eşittir dermişiz gibi davrananlar da var ama bu da saçmalık erkekler kadar fiziksel güçleri yok diyo biz burada hak olarak eşitlikten bahsediyoruz hem onların baktığı açıya bakarsak dünyadan 4 yıl kadınlar gitse erkekler mal gibi kalır ama 4 yıl erkekler gitse dişi bireyler 3. yıl ruhlarını bile duymaz hiç ihtiyaçları var gibi hissetmezler
          nursuduha
          öncelikle feminizm bu kadar sığ bir kavram değil. feminizmin bir tarihi var ve o tarihi bilmeden feminizmi yorumlamanın çok doğru olduğunu düşünmüyorum. Evet feminizme dair toplumumuzda çok yanlış bir algı var. Yok erkek düşmanlığı yok seks özgürlüğü vs vs. öncelikle feminizmin ilk aşamasında kadınlar kendilerinin de toplumun bir parçası olduklarını kanıtlamak adına birçok savaş verdiler. Tabii biz Türkiye'de yaşayan kadınlar olarak bizim büyük annelerimiz kendi özgürlük ve bağımsızlıkları için bir savaş vermedikleri için bunu anlamamız ne yazık ki o kadar kolay değil. Biz feminizmi anlamak yerine yermeyi milletçe daha havalı buluyoruz.
           tahoe_og
           Yine fularlar havada uçuşuyor aq.
            fyodorovna
            Yüzeysel yorumları okumaya geldim, gidiyorum.
             criminalcoder
             Lgbt bireyine bile sempati duyabilirim ki normalde bana aşırı ters ama feministlere asla! çünkü sen nasıl sırf erkek diye bir insana nefret duyabilirsin? Dünyanın en pis ırkçıları feministlerdir.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.