Sizce Ülkemizde Hangi Meslek Daha Çok Adaletsizliğe Uğruyor?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   nekadarterbiyesizsin
   Ülkemizde emektar birçok insan yaşıyor ve bazılarımız için çalıştığımız iş hayat felsefesi. Şahsen daha havalı bir işte çalıştığınızı düşünebilirsin tamam ama bu işler karşılaştırılacaksa yapılan işin emeği ortaya konulmalı herkes işine emek gösteriyor ama bu burun yükselmesi tepeden bakma durumu neden ? şahsen siz evinize gelen emek verip evinizi temizleyen gündelikçi ablaya bile biraz saygı ve minnetle yaklaşmalısınız. Neden gündelik hayatta emektar insanlara gerektiği değeri vermeyip kendi burnumuzu iyice sivrileştiriyoruz utanmasa bazı insanlar kendini tanrı yerine koyacak çok yazık. işine emeğini alın terini koyan herkes için sözüm ve sözlerimi şu sözlerle noktalıyorum hatam varsa affola '' okumuş ama insan olamamışsın.. '' insan olmak emek verilecek şey bile değil vicdan meselesi..
    furkanbozkurt
    Türkiyede yaşayıp da adaletsizliğe uğramayan bi meslek grubu olabilir mi sizce?
     takmazuguramatakar1
     Öğretmenlik. Bazıları sırf devletten ben paramı alırım mantığıyla ders verirken bir kısım da kendini yırtıyor. Ve bu iki öğretmen türü eşit maaş alıyor. Ayrıca düşük ücrette çalışıyorlar. İzmir Bornova da sıradan bir işçi bile 5900 lira maaş alırken öğretmenlerin aldığı maaş şaka gibi geliyor bana.
      onur-topuz2
      Bu ulkede asgarı ucretle hemşire çalıştırılıyor siz neyden bahsediyorsunuz ?
       1234569
       Annem ve babamdan biliyorum ikisi de öğretmen. Birinci sırada öğretmen ler var ikide doktorlar
        denizamakiyisiyok
        çiftçiler, zanaatkarlar, sanayiciler, çöpçüler, terziler , öğretmenler ,polisler... hor görülüyorlar ve aşşağılanıyorlar. Sizi bilmem ama benim çevremde üniversite sınavından bi şey yapamacayak çocuğa "en azından"öğretmen, polis olursun diyerek teselli verilmeye çalışılıyor. keza ülkede herkesin üst olmak istediği bi dönemde çiftçi zanaatkar sanayici olmak utanç meselesi olarak sayılıyor.
         peripedia
         Gazeteciler. Kalemini satmayanlardan bahsediyorum. İnsanlar işlerini yapamaz hale geldiler. Mesleklerini yaşatma hakkı bile tanımıyoruz. Adalet bu meslek grubuna en uzak sözcük.
          zgzgkmm
          Sağlık çalışanları (doktor,hemşire,att vs) kesinlikle ilk sırayı çeker. Yorumlarda sanırım zor meslek ile adaletsizliğe uğrayan meslek olayını baya karıştırmışlar. Polislerin iş kavramı geniş ve zor ama adaletsizliğe uğramıyorlar.
           palmiye
           Öğretmenlik de yaptım, polisler diyorum ve gidiyorum.
            pazartesi
            Asgari ücretle 12 saat çalışan herkes.
             karolunita
             Kim uğramıyor ki? İçinden bir tane seçmek de çok zor benim için o kadar fazla ki
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.