Sizce Türkiye'de Kadın Olmak mı Daha Zor Erkek Olmak mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eliff04
   Sözü size bırakıyorum 💁🏻‍♀️
    gregory_
    burda hersey zor da kadin olmak biraz daha zor , en azindan erkekler kadin cinayetlerine kurban gitmiyor.
     nilidiyebilirsiniz
     daha önce erkek olmadım bilmiyorum o yüzden
      catherine-earnshaw
      Türkiye'de bir kadın olarak doğduysanız doğumuzda bile rahat yok, çünkü herkesin gururlanacağı tosun bir erkek bebek değilsiniz. Genç kızlığınıza hatta ömrünüzün sonuna kadar cinsellik dahil her konuda baskı altındasınız, dolayısıyla hep saman altından su yürütmek, alt tarafı bir erkekle buluşacağınız zaman bile ustaca yalanlar söylemek zorundasınız. Hep tetikte olmalısınız. Erkeklerimizin çoğu "göster amcana pipini" mantalitesiyle berbat bir şekilde yetiştirilmiş bireyler oldukları ve anneleri fazla şımartıp götlerini kaldırdığı için her şeyi kendilerine hak görürler. Özsaygı, bireye saygı yoktur, bencillik ve kompleks vardır. O kadar rahatlardır ki kadınlarımıza namus bekçiliği yapmakta hiçbir sakınca görmezler ve sorsan çok moderndirler ve kadın erkek eşitliği çoook önemlidir onlar için. Elini kolunu sallaya sallaya bir bireyi, bir kadını aşağılar, fiziksel/duygusal/cinsel şiddet uygular, sokak ortasında bağırır, evde rahat vermez, öldürmekte pek sakınca görmez. Kadınların çalışıp ev geçindirmesi bile koyar bu kompleksli anne kuzularına. Uzun lafın kısası iki cinsin de hayatı en baştan dezavantajlı, sıkıntılı.
       asit
       Türkiye'de genel olarak bi şey olmak, var olmak zor. Kedi olsan sokakta tekmelerler, ağaç olsan keserler, ulan damacana olup kenarda dursan bile yatırır s...... Konu kadına erkeğe gelene kadar ohooo.
        mrsnl33
        Kadin olmak daha zor tabi. Kıyafetinden dolayı sözlü ya da fiziksel tacize uğrayan kadın; O saatte orda ne işi varmış denilen kadın; Hiç bir fikri sorulmadan, küçük yaşta zorla evlendirilen kadın....
         kafatamircisi
         Fakir olmak daha hemde fakir bir kadinsan şimdiye kadar intihar etmen gerekirdi.
          leb
          Türkiye'de yaşamak zor
           sehinsahsnsbhh
           Kadın olmak çok zor Türkiye'de
            mhmtkba
            Güzel kız olmak zor
             anemik
             kadın olmak korku ve tehlike bakımından gerçekten zor ama ek olarak insan olmak da gerçekten bir o kadar zor
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.