Sizce Türkiye'de Eşcinsel Bireylere Yasal Evlilik Kararı Gelmeli mi ve Ne Zaman Gelecek?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gulfemkaya
   Başlığa yasal evlilik kararı gelmeli mi yazdım ama bence kesinlikle gelmeli. Buna hayır diyecek insanların fikirlerini çok merak ediyorum açıkçası çünkü aşk ve sevginin sadece hetero bireylere özgü olmadığını kabul edememiş olmak bu yıllarda inanılmaz geri kafalılık geliyor bana. En kısa sürede yasal evlilik gelmeli bu bireylere karşı. Avrupa'nın birçok ülkesinde yasal evlilik bulunuyor hatta birçoğu evlat ediniyorlar. Sırf aynı cinsiyette oldukları için çok iyi yetiştirecekleri halde evlatlık vermemek bile çok saçma ki bir gün bu konu hakkındaki fikirlerinizi de tartışalım. Merak ediyorum. Son yaşananlar olaylardan sonra ülkede LGBTİ+ bireylerin hakkı bu kadar yenirken yasal evlilik muhabbeti asla ortada değil tabii ama en kısa sürede bu durum ülke gündemine alınmalı. Çünkü love is love 🌈🌈🌈
    busemylmz
    Ben lezbiyenim ve eşcinsel evlilik kararının gelmesini gerçekten çok istiyorum. Son zamanlarda bizi destekleyenler gerçekten arttı onlara çok teşekkür ederim iyi varsınız. <3 Fakat her ne kadar destekleyenler artsa da,ülkede hâlâ bir sürü homofobik var. Sosyal medya da söven,bize zorbalık yapan,cinsel yönelimimizden dolayı bizi işlere almayan,bize sapkın diyen,kıyamet alameti olduğumuzu söyleyen,hatta bizi "öldürmek" isteyen bir sürü psikopat varken en azından şimdilik maalesef bu biraz zor. Fakat halkımız insanların hayatına burnunu sokmamayı öğrendiği zaman belki bu gerçekleşebilir.
     peripedia
     Böyle bir sorunun gündemimizde bile olmaması gerekir. Birbirini seven insan aynı cinsiyete sahip olduğu için evlenemiyor. Böyle bir şey olabilir mi ya hu? Umuyorum en yakın zamanda bu sorular gündemimizden çıkar ve olması gereken olur.
      bisosyolog
      Gelmeli tabi ki. Herkesin hayatına kimse karışamaz.
       mrsnl33
       LGBT bireylere saygım var tabi,ama birbirleriyle evlenmeleri bana çok ters geliyor Şahsen ülkemizdede böyle bir karar alınsın istemem,zaten alınmazda.
        scorpion77
        çünkü ülkenin tek sorunu bu değil anlayın artık amk gerizekalıları yanı başımızda iki tane devlet iç savaşla çalkalanıyor pkk diye bir sorunumuz var ekonomi desen zaten içler acısı siz diyorsunuz ki lgbt hakları sikeyim lgbt haklarını benim ülkemde bu kadar sorun varken ne yapacağım lgbt leri bakın arkadaşlar size de söylüyorum bırakın lgbt haklarını çok istiyorlarsa giderler hollandaya orada yerler ne bok yiyeceklerse (zaten Türkiye size göre çöplük ya bi taşla iki kuş vurursunuz) siz çalışmanıza bakın ülke batmadan halkça bilinçlenelim önemli olan ülke
         scorpion77
         hayır gelmemeli kudurun amk ibneleri gelip linçleyeceğinizi biliyorum ama tekrar söylüyorum GELMEMELİ
          sedefartuny
          Türkiye ve eşcinsel evlilikler ha. Keşke. Hiç sanmamakla birlikte bir keşke de benden. Siyasal islamın hüküm sürdüğü sürece mümkün gözükmüyor.
           badideasensei
           Oy karşılığında yasal olur. Sonra ne yaparlar LGBT bireylere bilemiyorum. Bence de yasal olmalı ama ondan da daha önemlisi toplum yargılarını yıkmak.
            seyit-gultekin
            Bu tarz düşünceleri normal karşılayanları anlamak mümkün deil. Böyle düşüncelere sahip Lafta ilerici aydın olanlar aslında hiçbişey bilmeyen zavallı topluluklardan başka bişey deillerdir. Ölümü düşünmeyenler, ahlak nedir bilmeyenler, Allah ın emir ve yasaklarını bilmeyenler. Esasında ne için yaratıldıklarını bile bilmeyenler. Hepsine acıyorum. Allah ıslah etsin.....
             karolunita-
             Gelmeli ve umarım en yakın zamanda. Çünkü gizemle türkiyede de evlenmek istiyoruz tudgichkfigdyufyi
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.