Sizce Türkiye'de Eşcinsel Bireylere Yasal Evlilik Kararı Gelmeli mi ve Ne Zaman Gelecek?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gulfemkaya
   Başlığa yasal evlilik kararı gelmeli mi yazdım ama bence kesinlikle gelmeli. Buna hayır diyecek insanların fikirlerini çok merak ediyorum açıkçası çünkü aşk ve sevginin sadece hetero bireylere özgü olmadığını kabul edememiş olmak bu yıllarda inanılmaz geri kafalılık geliyor bana. En kısa sürede yasal evlilik gelmeli bu bireylere karşı. Avrupa'nın birçok ülkesinde yasal evlilik bulunuyor hatta birçoğu evlat ediniyorlar. Sırf aynı cinsiyette oldukları için çok iyi yetiştirecekleri halde evlatlık vermemek bile çok saçma ki bir gün bu konu hakkındaki fikirlerinizi de tartışalım. Merak ediyorum. Son yaşananlar olaylardan sonra ülkede LGBTİ+ bireylerin hakkı bu kadar yenirken yasal evlilik muhabbeti asla ortada değil tabii ama en kısa sürede bu durum ülke gündemine alınmalı. Çünkü love is love 🌈🌈🌈
    karolunita-
    Gelmeli ve umarım en yakın zamanda. Çünkü gizemle türkiyede de evlenmek istiyoruz tudgichkfigdyufyi
     peripedia
     Böyle bir sorunun gündemimizde bile olmaması gerekir. Birbirini seven insan aynı cinsiyete sahip olduğu için evlenemiyor. Böyle bir şey olabilir mi ya hu? Umuyorum en yakın zamanda bu sorular gündemimizden çıkar ve olması gereken olur.
      mrsnl33
      LGBT bireylere saygım var tabi,ama birbirleriyle evlenmeleri bana çok ters geliyor Şahsen ülkemizdede böyle bir karar alınsın istemem,zaten alınmazda.
       gregory_
       Türkiye sorun yumagi zaten, buna da cabuk sira gelir umarim. Akepe oy kaybederse her yasayi cikarir seçime kadar.
        me_out_bye
        Olmaz bu ülkede.
         sedefartuny
         Türkiye ve eşcinsel evlilikler ha. Keşke. Hiç sanmamakla birlikte bir keşke de benden. Siyasal islamın hüküm sürdüğü sürece mümkün gözükmüyor.
          asit
          https://dio.onedio.com/dio/1413786?t=dio
          https://dio.onedio.com/dio/1413786?t=dio
           mrlawyerkk
           Karar ne zaman alınır bilmiyorum ama mücadele ile her şeyin mümkün olacağını biliyorum. Yeter ki bu insanları yalnız bırakmayalım sesleri olalım dayanışma içerisinde olalım. Elbet göreceğiz o günleri.
            wizarddenizz
            Türkiye'de böyle bir şey olabileceğine dair hala umudunuz var mı gerçekten benim güzel şeylere olan umudum tükendi çünkü
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.