Sizce Türkiye 'Bolluk Parodoksu'ndan Muzdarip mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   obbobbon
   bilmeyenler için bolluk paradoksu kısaca; değerli doğal maddenleri ve kaynakları çok olan ülkelerin, doğal kaynağı onlardan çok daha az bulunan ülkelerden daha az demokrasi ve/veya hatalı kalkınma sebebiyle ekonominin kötü duruma gelmesidir bazı örnekler; venezuella japonya suudi arabistan iran izlanda
    silmarillion
    Biz bence boşluk paradoksundan muzdaripiz, hem işsizlik oranı yüksek memlekette, hem içimizde o bitmeyen boşluk, hem kafaların boş olması, bomboş yani öyle bir boşluk ha bir de tabii aşkım sen ilksin boşluğu ona hastayım zaten:)
     esseref
     doğal kaynağa bakınca tarım olarak bolduk ama onu da kaybettik zaten. başka bir alanda bol olduğumuzu düşünüyorsak o kadar da çok bolluğa sahip değiliz bence. üstünlük kompleksi olabilir bizde herkesin bizi kıskandığını düşünüyoruz. bu arada japonya ne alaka? teknoloji olarak bolluk mu? ve japonyada ekonomini o kadar kötü olduğunu düşünmüyorum
      arasserin
      Degil bence tarım ülkesi olmasi dışında bir bolluk göremiyorum doğrusu
       vermehterii
       venezuela dünyanın en büyük petrol rezervine sahip ama başlarında maduro diye bi angut var. o adam başkanlığı bırakırsa venezuela dünyanın en refah ülkeleri arasına girecektir.
        me_out_bye
        Mallık sendromundan muzdarip.
         rahat
         bence o kadar bol kaynağımız yok. ilk başta aklıma ne konuda bolluğa sahibiz diye düşündüm. her şeyden parça parça var. bir bütün olarak şu bizde çok diyebileceğimiz bir şey var mı?
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.