0
12.5.2020
Sizce Tecrübe Nedir?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   umitakdeniz
   Bence 'Tecrübe' yaşadıklarımız değildir, yaşadıklarımızdan çıkardığımız derslerdir zira ders alınmamış bir olay tekrarlanacak demektir ve bu da 'Tecrübe' değil 'Aptallık' olur. O yüzden 'Ben bunu yaşadım, tecrübem var' diyemeyiz, öğrendiğiniz şeyler size tecrübe katar. Yaşının daha büyük olması da daha tecrübeli olduğunu göstermez, 50 yaşında birisin ama evden dışarı hiç çıkmadın, kimseyi tanımadın, kimseyle alışveriş yapmadın, kimseden iyilik/kötülük görmedin ama 50 yaşındasın, işte buna tecrübe diyemeyiz ama 20 yaşındasın ve yazdıklarımın hepsini yaşadın, gördün, öğrendin işte o zaman yaşının önemi yoktur ve sen tecrübelisinidir. Tecrübeli olmak için illa kötü şeyler olmasına gerek yok, olumlu sonuçlar doğuran hadiselerden de tecrübeler edinebiliriz. TECRÜBEYLE İLGİLİ BAZI ALINTILAR: "Tecrübe, yaşlanarak değil yaşayarak kazanılır ve zaman insanları değil armutları olgunlaştırır." Peyami Safa "Yaptığınız hataları görmezden gelmeyin. Her biri birer hayat dersidir." Steve Jobs "...eğer her başarısızlığınızdan ders çıkarırsanız, kesinlikle başarılı olacaksınız." Jack Ma
    saffet-filiz
    Tecrübe bir konuda zaman harcayarak edindiğin bilgidir, senin dediğin spesifik bir şey sanki, 50 yaşına kadar evden çıkmayan bir kişi de bir konu da tecrübe edinir, iki elin bağ iken eli nin bağlı olması nasıl bir şeymiş mesela onu tecrübe edinirsin vs vs.
     sana_diyom
     Yaşamanın, yaşamış olmanın kanıtıdır tecrübe. İnsanın geçmişinde iz bırakır, ruhunu imzalar her biri. Acı da olsa tatlı da olsa gereklidir, olmalıdır.
      nursuduha
      Yaşadığımız olaylardan çıkardığımız derslerdir tecrübe. ama yaşadıklarımızı tarafsız bir gözle değerlendiremedikten sonra tecrübe edinmenin de zor olduğunu düşünüyorum.
       tolgam44
       Her insan bir kere vurulur sırtından çünkü her kardeş her dost her sevgili bir parça vicdansızdır.. (suskunlar) bunların hepsi basına geldiyse mutlu olabilirsin tecrübelisin .)
        tugce-cim-diyeceksiniz
        Tecrübe= kazık
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.