Sizce Şiddet İnsan Hayatının Hangi Evresinde Başlar? Modernite ve Şiddet Kavramları
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   nekadarmukemmelsin
   Medya gruplarının ‘şiddet’ temasını verirken, bu enformasyondan ‘Hangi kurum daha çok kazanç sağlar?’ sorusu yerine ‘İnsanlara bu kavram nasıl daha doğru verilir?’ sorusuyla ilgilenmeleri gerekmektedir. Medyada önlenmesi gereken, belirli bir yarışa dönüşen “şiddetin yansıtılması” için başlı başına bir şiddet uygulanması durumu bitirilmelidir. Modernite ile şiddet artık dönüşüme uğramış ve politik ve toplumsal iletişimin parçası olmaktan çıkmıştır. Görünürden görünmeze, apaçıktan mahreme, fizikten psişiğe, askeriden medyatiğe kaymıştır. Şiddetle yüz yüze gelerek açıktan bir saldırma ile değil, bulaşarak enfeksiyon ile kendisini göstermektedir. Saldırmaktan çok bulaşan bir virüs gibidir, zehirlidir ve tenin altına nüfuz eder ama hala bir olumsuzluk şiddetidir. Fiziksel değil, bilinç üzerinden bir cezalandırma ile şiddet uygulanmaktadır.
    sedefartuny
    Şahane bir içerik olmuş. Bence şiddet dahil olmak üzere hayatlarımızdaki her şey çocukluk evresinde başlıyor. Çünkü çocuk bir sünger gibi etrafında olan her şeyi emiyor. Taklit ettiği için de hayatının merkezi bu olumsuz örnekleri yerleştirmiş oluyor.
     mrlawyerkk
     Şiddet görmeye başladığı an itibari ile potansiyel bir şiddet gösteren olacaktır artık şiddet gören.
      silmarillion
      Kafayı düzeltmişsin bakıyorum kubi:) ilaçlarını düzenli al bak ortalık karışıyor sonra:) :) başlık güzelmiş, şiddet hayatın sıkıştığı, akmadığı evresinde başlar kubicim, insan götü sıkışınca başvurur şiddete keşke vurmasa..
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.