Sizce Şeriat mı Laiklik mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   muzlu-pasta
   Saygı çerçevesi içinde yorum yapalım lütfen azcık ciddi konu yazıyım dedim teşekkürler.
    fenasi_kerim
    tabi ki şeriat başka bırsey mumkun olabılır mı
     transylvania
     Cumhuriyetin kaçıncı yılını kutlayacaz , hala sorulan soruya bak. Bunu soranda bir gün önce lgbt i meşrulaştıran bir yorum yapan kişi. O şeriat şuan olsa lgbt nin ''L'' sini ağzına alamazdın ! . Laiklik bizde Atadan yadigardır.. Bu tarz yaşı küçük insanların söylediklerini ciddiye almayın. SEN HAKLARI İNSANLARA EŞİT DAĞITAMA SONRA MİLLETİN KOLUNU BACAĞINI KES . ŞUANDA ŞERİAT OLSA ŞUAN DA HIRSIZLIK ARSIZLIK YAPILICAKTIR. BUNUN YÖNETİMLE BİR ALAKASI YOKTUR.
      absurdizm
      Aslında şeriatte herkesin sandığı gibi direkt olarak el kesilmez. Bu herkesin Tv'de gördüğü bir kandırmaca. İlk önce beklenir haps edilir. Zararı karşılaması istenir. Durumu kötü ise yardım edilir. Sonra derlerki bakalım bir daha yapacak mı? Vakti gelip serbest bırakıldığı zaman eğer tekrar yapıyor ise kullanmadığı eli kesilir. Yaptığı ayıpta devam ediyor ise. Şeriat bazı zamanlarda cidden lazım oluyor. Şu tecavuzcüleri bir çukur kazıp içine çıplak bir şekilde atıp taşlayarak öldürdükten sonra bakalım hala tecavüz olacak mı?
       zeyzeyzeyzey
       Gerçekten ağır ceza alması gereken suçlar cezasız kalıyor. Pedofili, tecavüz, cinayet vb. bütün suçların cezaları caydırıcı değil. Ama şu an bulunduğumuz durumda ( hem ülke hem dünya olarak) adillik olacağını asla düşünmüyorum. Sonuçta şeriatta verilen bazı cezaların geri dönüşü yok ve torpille işlerin yürüdüğü ve masumların hapiste; suçluların dışarda olduğu bir toplumda hiç bir sistem düzgün işlemez. Laik bir toplum yapısı keşke sağlanabilse ve caydırıcı cezalar olabilse...
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.