Sizce Medya mı Daha Güçlüdür Devlet mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   ay_isigi
   Bence medya nin gücü daha fazladır çünkü dakikalar içinde bissürü şey çıkabilir ama devlet bu kadar hızlı değildir tabi medya kullanmıyorsa,🤭🤭
    ponciceko
    Medya daha fazla insan görüyor yorumluyor ve duyuruyor
     uguranl
     yönetim şekline göre değişir.ülkemiz içinse medya güçlü.
      angry.lydia
      Medya çok güçlü alttaki resim çok şey anlatıyor
       mevsimlerden-sonbahar61
       Son yaşadığımız olayları baz alarak devlet diyorum
        missnight
        medya
         dr-zet
         İzleyene/yönetilene göre değişir bu durum.
          hesapsilindi00
          Medya devleti yönlendirir. Tabi bu özgür devletlerde olur. Medyanın özgür olmadığı devletlerde devlet medyayı yönlendirir. Bunun yanı sıra insanların ne yaptığı önemlidir. Sen bir şeyi insanların önüne sunarsın kabul eder veya etmez. Güçlüdür diyebilmemiz için insanların ne durumda olduğuna bakmak gerekir. Ufak bir örnek vereyim; Örneğin bir markanın reklamını yaparsın. Eğer o marka patlama yaşarsa evet medyanın gücünden bahsedebiliriz. Çünkü insanların üzerinde bir etki bırakmıştır. Devlet konusuna gelince de devleti ortaya çıkartan millettir. Millet neyi isterse o olur. Fakat bu özgür ülkelerde olan bir durum. Diktatörlerin yönetiminde olan ülke de diktatör ve ekibinin dediği olur. Buna da örnek vermek gerekirse adolf hitleri örnek verebiliriz. İnsanların bakışını yönlendirebilmek için medyaya el atmıştır. Medya sayesinde kitleleri peşinde sürüklemeyi başarmıştır. Tabi ipi kesilene kadar :)
           amakafamiznasiguzel
           devlet zorla güçlü demiş kaaninteyzesi bacım...çok haklı!! özgürlük olsaydı medya daha güçlü olurdu ama
            pinusnigra
            Bu başlığı görmemiş olayım. Mekanın sahibi geldi dağılın. Weberyen görüşün çıktıları ve Kalvinist ahlak ile yeşeren kapitalizmin öncülüğünde beliren ulus devlet, aynı anlayış devam ettiği için daha güçlüdür. Devlet, hukuki olarak da tanınan, meşru güç kullanma tekeline sahiptir. Tektir. Devletin, gücünü aldığı kemik ki bürokrasi, onun da çıkış noktası aynıdır. Sarsılmaz bir bütünlük ve güç dengesi içindedir. Medya da haliyle çoğu ilişki sırasında bu dengenin bir parçası olur en fazla, parçanın büyüklüğü tartışılır. lakin bu noktada yönetim anlayışına da bakmamız gerek. Oligarşinin Tunç Kanunu' na göre de bakarsın bu soruya, ABD sisteminden tutup iron triangle ile de yaklaşabilirsin. Çok geniş ve sınırsız bir soru için sınırsız cevaplar alınır. O yüzden görmemiş olayım bu başlığı :)) Roger that ;)
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.