Sizce Layık Olduğumuz Şekilde mi Yönetiliyoruz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   patiklipengui
   Bu kıstasa göre süt bizde sandığa atılan oylar oluyor. Oyların çoğunun kime gittiğini ve kimler tarafından atıldığını az çok tahmin edebildiğimize göre kıstas kanımca doğrudur. Ama adil olan bu değildir.
    tsukyomi
    Sadece bir asır önce dünya devlerine karşı az mühimmat, bol inançla savaşan, birliği ve mental gücü dünyaca parmakla gösterilen, nice ülkelere ilham olmuş milletin torunları Atasına laf söylendiğinde ses çıkarmıyor, elinden ekmeği alındığında yanına tuzunu da veriyor, ordusu, eğitimi, ekonomisi çökerken umursamazlığıyla bir tekme de kendileri vuruyor. Tek yaptıkları tembellik ve Tanrı'nın yarattıklarından Tanrı gibi korkmak. Evet, insanlar hak ettiği gibi yönetiliyor.
     _sofia_
     Maalesef layık olduğumuz gibi yönetiliyoruz. Nasıl bir yönetim anlayışı olmalı diye sorsaydın listeyi hazırlardım 😁
      asit
      Ömer Hayyam'ın meşhur dizesini bırakalım o zaman. Celladına aşık olmuşsa bir millet İster ezan dinlet ister çan dinlet İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet Müstehaktır ona her türlü zillet.
       agac-ceviz
       O halk kendi kendini bitirdi daha iyisi gelecekmi sanki diyerek iyi nedir bilmeyerek susarak görmeyerek tepkisini zalime değil mazluma vererek kafasına sıktı..ne zamanki aç kaldılar ozaman daha çok tutundular kendisi ni ac bırakan bu zihniyete yandaş oldular daha da daha fazla.. egitimden uzak kültürden bir haber medyada verilen vatan millet gazlarıyla avundular...partini ideolojilerine değil sömüren dahada vasifsiz vasat liderine hayran kaldılar.. acımıyorum dinde onların olsun parada imanda bu leş kuyuya suyu atanda onlar ülkenin boğulmasına sebep olanda onlar.
        imailahorsilahh
        Sadece tek bir soru; Eşek bulsan binmez misin?
         detokssuyu
         Bu yönetime layık olmasak böyle yönetilmiyor olurduk diye düşünüyorum. Kaldı ki bir değil iki değil kaçıncı. Demek ki bunu hakediyoruz demek ki buna layığız. Üzgünüm.
          thetalentedmrripley
          1000 yıldan uzun süredir lidere/hükümdara biat kültürüyle yetişmiş; ülkeyi yöneten kişiyi ve aileyi ülkenin sahibi,kendisini de onların kulu olarak görmüş bir milletin demokrasiye alışması kolay değil. Ne kadar demokrasi mücadelesi verirsen ver karizmatik otoritesi yüksek bir lider gelince eski alışkanlıklar yeniden hortluyor ve yine el etek öpmeye, lider yanlış dahi yapsa bir bildiği var ki diyerek kabullenmeye başlıyoruz. Adalet, eğitim, ekonomi, eşitlik, yaşam hakkı vs ne kadar ihlal olursa olsun bu ihlalleri hemen kabulleniyoruz. Hak verilmez, alınır. Ancak tarih kitaplarına bakarsanız Atatürk'ün seçme ve seçilme hakkını vermesinden bahsedilir. Mesela googleda bile Türkiye'de kadınların seçme ve seçilme hakkı diye arama yaptırırsanız 'hakkın elde edilmesi, kazanılması' gibi ifadelerin azınlıkta 'verilmesi, tanınması' gibi ifadelerin çoğunlukta olduğunu görürsünüz. Demem o ki biz hiç demokrasi için mücadele etmedik, Kurtuluş Savaşı'nın amacı da monarşiden kurtulmak değil, topraklarını korumak ya da daha iyimser ifadeyle özgürlüktü. Ama asla amaç demokrasi olmadı. Hasılı hak ettiğimiz gibi yönetiliyoruz demek tam ne kadar doğru olur bilemem ama kesinlikle alıştığımız gibi yönetiliyoruz.
           ohannesburg
           Aynen öyle.. açım diyene , hakkım gasp edildi diyene , param yok diyene acımam.. ne ekersen onu biçersin
            gizemino
            Yok ya. Hakkettiğimizden baya baya uzağız diye düşünüyorum
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.