Sizce Fiyatlar Sürekli Arttığı İçin Stok Yapmak Suç mudur?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eliff04
   Bazıları bunun kesinlikle suç olduğunu ve cezalandırılması gerektiğini söylüyor (karaborsacılıktan bahsetmiyorum bu arada, bildiğimiz evde prinç -makarna vb. stoklamak). Bense gayet normal buluyorum yani bu ayda aynı maaşı alıcam diğer ayda ama (örneğin) princi aynı fiyata alamayacağım neden stok yapmayaım ki!?
    cinayetvaraga
    ticari değilse kimse bir bok yapamaz. istersen kamyon kamyon alirsin. ama satmıyorlar işte.
     tsukyomi
     Suç değildir lakin etik olmayan bir tarafı da var. Parası olan basıp stok yaparken olmayana alacak bir şey bırakmaması da hoş bir şey değil tabi. Yakın zamanda olan ayçiçek yağı krizinde bunu görmüştük, insanlar alacak yağ bulamamıştı markette. Bilemiyorum, bana biraz yanlış gibi geliyor. Türkiye'ye geldiğimde illa saç boyası stoğu yapıyorum bu arada 😅 Aynı tonu ve markayı bulamıyorum dışarıda yav napayım?
      masmavicikolata
      enflasyondan dolayı oluşan bu hareket suç değildir marketlerin mal satmamasi da dahil
       sexen
       Stokçuluk bencillik ve açgözlülük başka bir şey değil. Devamı olmayan bir şeyse alırsın ama savaş çıkacakmış gibi de yığmazsın ya. Daha büyük boyuttaki stokçuluk zaten hapis cezasına kadar gidiyor artık.
        eksi_pirasa
        hiç de bile. zaten insanların 3 kuruş parası var onu da yemek için harcıyorlar
         mrsnl33
         Açıkçası şaşırdığım bi durum. Bizim bakkala alışverişe geldiklerinde bazen şahit oluyorum. Adam, on bes'-yirmi paket makarna alıyor. Amcacım ne yapacaksın o kadsr makarnayı yani 🙄🙄 Ya da son gelen zamlardan sonra şimdi de çay stoğu başladı. Millete çay yetistiremiyiruz 🙄🙄
          honeybee
          insanlarda artık çok haklılar bence , açlık kapıda napsınlar
           alfawolf58
           Enflasyon bu kadar olmasaydı almazdım ama maaşlara zam gelmezken her gün her şeye zam geliyor yani bu gün aldığım kadarını haftaya alamayacağım. Bunu yapmaya mecburum, tabi gidip 10 yıllık stok yapan aptallar gibi de değilim nispeten makul ölçülerde yapılabilir, suç kelimesi saçma olmuş, yasalara karşı bir durum yok çünkü, gayrı ahlaki mi diyebiliriz bence daha uygun olur
            coronavirus
            Bu kapitalizmdir ve kapitalizm suçtur.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.