Sizce Eğitim Sistemi Nasıl Olmalı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   muzlu-pasta
   Bence olmamalı
    eski_bi_tanidik
    ● Bir maymuna yüzme öğretmeyi çalışmayı, bir balığa da yürümeyi öğretmeye çalışmayı bıraksınlar artık.. Yanı demek istiyorum ki herkes kendi ilgi alanları ve kendi yetenekleri doğrultusunda ilerlemelidir. ● bilmem kaç yılda öğrenilen şeyleri 2 saatte de ölçmeyi bıraksınlar. Nası sığdırılabilur ku hepsi 2 saate 🤷‍♀️ ● bir öğretmen nası bütün dersleri öğretemiyorsa bir öğrenciden de bütüün dersleri istenildiği gibi öğrenmesini de beklemesinler Edit: bunlar bnm haklı isyanımdı tşk
     steteskop.gel
     Bi yerde duymuştum; Türkçesi iyi olup matematiği kötü olan çocuğa matematiği iyi olsun diye özel ders veriyorlar, yinede birşey değişmiyor. çünkü Türkçesi iyi olan çocuğa daha çok Türkçe dersi verilmeli. iyi olduğu konuda daha iyi olsun diye matematiği iyi olana Türkçe dersi verilmemeli oda iyi olduğu bölümden gitmeli. herkes her dersi anlayamaz, çözemez.
      ulrich
      otoritesiz, baskisiz, ozgur
       cinayetvaraga
       Boş yere konuşmaya ne lüzum. Birileri biz ne dersek diyelim onu yapıyor.
        doraa___
        Öğrencilerin olmak istedikleri mesleklere göre lise eğitimi olmalı.
         patiklipengui
         Evet o meşhur soruyu soralım o zaman Bir öğretemen 1 dersi anlatabiliyorken 1 öğrenci nasıl tüm dersleri anlasın?
          nunukafasi
          Bence öncelikle felsefe eğitim verilmeli. Matematiğin felsefesi tarihi gibi. temel dersleri vermeye başlamadan önce o alanın felsefesinden tarihinden bahsedilmeli ki o çocuk neden matematik, fen, tarih gördüğünü bilsin. Neden okula gittiğimizi hiçbirimiz bilmeyiz mesela. Örgün eğitimin başlama sebebi de kapitalizmle ilişkilidir. Kapitalizmden önce örgün eğitim yoktu ancak işçilerin fabrikalarda çalışırken makine ve aletleri kullanım kılavuzunu okuyamamaları üzerine örgün eğitim diye bir durum ortaya çıktı. Mesela bunu bilmeye hakkımız olduğunu düşünüyorum.
           mevsimlerdensnbahar61
           Bak misal böyle olmamalı 🤷‍♀️
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.