Sizce Eğitim Sistemi Nasıl Olmalı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   muzlu-pasta
   Bence olmamalı
    doraa___
    Öğrencilerin olmak istedikleri mesleklere göre lise eğitimi olmalı.
     eski_bi_tanidik
     ● Bir maymuna yüzme öğretmeyi çalışmayı, bir balığa da yürümeyi öğretmeye çalışmayı bıraksınlar artık.. Yanı demek istiyorum ki herkes kendi ilgi alanları ve kendi yetenekleri doğrultusunda ilerlemelidir. ● bilmem kaç yılda öğrenilen şeyleri 2 saatte de ölçmeyi bıraksınlar. Nası sığdırılabilur ku hepsi 2 saate 🤷‍♀️ ● bir öğretmen nası bütün dersleri öğretemiyorsa bir öğrenciden de bütüün dersleri istenildiği gibi öğrenmesini de beklemesinler Edit: bunlar bnm haklı isyanımdı tşk
      mevsimlerdensnbahar61
      Bak misal böyle olmamalı 🤷‍♀️
       steteskop.gel
       Bi yerde duymuştum; Türkçesi iyi olup matematiği kötü olan çocuğa matematiği iyi olsun diye özel ders veriyorlar, yinede birşey değişmiyor. çünkü Türkçesi iyi olan çocuğa daha çok Türkçe dersi verilmeli. iyi olduğu konuda daha iyi olsun diye matematiği iyi olana Türkçe dersi verilmemeli oda iyi olduğu bölümden gitmeli. herkes her dersi anlayamaz, çözemez.
        cinayetvaraga
        Boş yere konuşmaya ne lüzum. Birileri biz ne dersek diyelim onu yapıyor.
         ulrich
         otoritesiz, baskisiz, ozgur
          nunukafasi
          Bence öncelikle felsefe eğitim verilmeli. Matematiğin felsefesi tarihi gibi. temel dersleri vermeye başlamadan önce o alanın felsefesinden tarihinden bahsedilmeli ki o çocuk neden matematik, fen, tarih gördüğünü bilsin. Neden okula gittiğimizi hiçbirimiz bilmeyiz mesela. Örgün eğitimin başlama sebebi de kapitalizmle ilişkilidir. Kapitalizmden önce örgün eğitim yoktu ancak işçilerin fabrikalarda çalışırken makine ve aletleri kullanım kılavuzunu okuyamamaları üzerine örgün eğitim diye bir durum ortaya çıktı. Mesela bunu bilmeye hakkımız olduğunu düşünüyorum.
           patiklipengui
           Evet o meşhur soruyu soralım o zaman Bir öğretemen 1 dersi anlatabiliyorken 1 öğrenci nasıl tüm dersleri anlasın?
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.