Sizce Bazı Kalıplaşmış Erkek Mesleklerini Kadınlar Üstlenebilir mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sfsdafsdfdsfa
   Bence kadınların yapabileceklerinin sınırı yok. İnsan yaratılışı gereği imkansıza boyun eğmemeli imkansız dememeli, o kelimede bile bir imkan var. Hiç fark etmez her neye inanırsanız sınırı yok.
    busrawashere
    bölümdeki iki kızdan biriyim askeri pilot mülakatını karaciğer yüzünden kıl payı kaybettim ah çekirdek sevdam
     pazartesi
     4 kg lik bir canlıyı bedeninde nefes darlıkları sindirim problemleri vs binbir rahatsızlığa rağmen taşıyıp, üstüne onu 20 kemiğin aynı anda kırılmasıyla eş değer bir operasyonla bacaklarının arasından ıkınarak çıkartan, iki yıl boyunca bedenindeki tüm hücrelerle seferber olup onu kendi vücut salgısıyla besleyebilen, yeri geldi mi bu süre zarfında evdeki erkeğin de bakımını yapan, varsa diğer çocuklara da bakan varsa evdeki yaşlıya da bakan, köydeyse tüm bu süreçte çapaya giden, ekine giden, inek sağan, tezek yapan, sair zamanlarda 50 kg lik kömür çuvallarını taşıyan, halıları koltukları kaldıra kaldıra temizlik yapan, pazardan marketten aldıklarını karınca gibi eve taşıyan tüm bunlara rağmen gıkı çıkmayan bir yaratıktan bahsediyoruz. Bu potansiyele sahip bir yaratık iki tuğla mı taşıyamayacak, tırın direksiyonunu mu çeviremeyecek. Emin misiniz?
      unutursun
      Annemin harç yapıp tuğla taşıdığı soğuk kış günlerinde kömür sobası yaktığı (babam hiç beceremezdi) bu aradada beş çocuk büyüttüğünü hatırladıkça kadınlar yapamaz diyene gülüyorum
       hogwartsmektubugelmeyen
       Neden üstlenilmesin? Gayet de olabilir, mesleğin kadını erkeği yok.
        th3m4chinist
        "Sizce Bazı Kalıplaşmış Erkek Mesleklerini Kadınlar Üstlenebilir mi?" sorusundaki yazım hatasını bulamadıniz mı? "sizce" ve "mi" kelimelerini çıkartın. Afiyet olsun.
         eflayilmaz
         Toplumsal cinsiyet rollerini tekrardan kazanıyor, değiştiriyor ve güzelleştiriyoruz 💕
          tsukyomi
          Harp okuluna girmemem şahsım, okul, Türkiye ve Bulgaristan açısından en doğru karar oldu. Yoksa Türkiye'nin ilk ve tek Kobra Murat ruhlu generali olurdum. Meslek tenasül uzvuna bakmaz, kafaya ve çalışma azmine bakar.
           redblack
           Uçak bakımında çalişan argon kaynagi yapan bi hanim arkadasim var.
            rcon
            kafaların içindekini yıkmak zor. niye olmasın ki.
             horny
             bence kadınların en en en en en zayıf oldukları konu stres yönetimimizin düşük olması. acı ama gerçek şeylerde bugün. mesela mutfakta daha çok zaman geçiriyoruz ama aşçıların çoğu erkek oluyor. masterchef'te de öyle. çünkü stres konusunda çok duygusal olabiliyoruz. genelden bahsediyorum. ben de o genelin içindeyim. stresle başa çıktığımız zaman kendimizi gösterebiiriz. ve istersen yapamayacağın şey yok!
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.