Siz Ona Zarar Vermediğiniz Sürece Bir Hayvan İnsana Zarar Verir mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gezgin.dodo
   Şu sıralar boji boji gündemde kendi halinde İstanbul'un toplu taşıma araçlarıyla turlayan sevimli bir köpek be yani tartışmalardan başladı yok bu köpek birini ısırırsa sorumlusu kim olacak Kendi adıma konuşmak istiyorum ben bir hayvanın siz ona zarar vermediğiniz sürece size zarar verebileceğini düşünmüyorum daha önce 5 tane köpeğin arasında kaldım gözümde yüzde 50 görme kaybı olduğu için ikisini ayağımın dibindeyken farkettim köpekleri ve bana bir şey yapmadılar evden işe giderkende büyük köpeklerle çok karşı karşıya geldiğim olduğu ve hiç birinden zarar görmedim yani bence bunlar insan mı siz ona zarar vermeden size zarar versin Peki siz ne düşünüyorsunuz
    tsukyomi
    İçgüdüleriyle hareket eder hayvanlar. Kimisi yerini korumak için saldırır, kimi yavrusunu korumak için, kimi insanlardan şiddet vb şeyler gördüğü için saldırır, kimi canı yanınca, kimi korkunca. İnsan hiçbir vahşi hayvanın avı değildir, kendilerini korumak için saldırırlar. Köpeklerde de durum böyle. Ha, yüzüne gülüp arkandan kuyunu kazan, taciz, tecavüz, cinayet, hırsızlık ve işkenceleriyle ünlü, kendi türünü bile katleden insanoğluyla kapışabilir mi? Asla.
     cakal_carlos
     Bir hayvan insanlara saldiriyorsa vardır bir nedeni yoksa kolay kolay hiçbir hayvan durduk yere saldirmaz. Bu kadar netim.
      abdes_terligi
      sebepsiz saldıran hayvan tabi ki de var aq salak mısınız adasdad
       sairsel
       Her ne kadar evcil bile olsa hayvan bu sonuçta ne yapacağı belli olmaz onun için ben uzaktan seviyorum.
        patronicee
        Kesinlikle katılmıyorum. Hayvanların bazı hayvani hisleri vardır ki tehlike anında ya da kötü enerji aldıkları bir anda saldırganlaşabilirler. Karşıdan koşa koşa gelen bir köpek kaçmazsam eğer beni parçalayabilir. Ben zarar vermemiş olsam bile üst mahalledekiler hayvanı kızdırmış olabilir. Anlatabiliyor muyum? Gel gelelim Boji Boji'ye. Bu köpeği hiç tanımadık varsayalım. Bu sabah bir uyandık gündemde bir haber var. Otobüsle yolculuk yapan Boji boji ön koltukta oturan bebeğin elini parçaladı. Kimler devlete, belediyeye, şoföre, köpeği otobüse bindirenlere neler yazardı tahmin edebiliyorum.
         blondewitch
         Zarar verir evet. Ama insanın aksine zevk aldığı için ya da can acıtmak istediği için zarar vermez. İçgüdüsel sebeplerden ötürü saldırır. Ama saldırır yani.
          solenya
          Hayvanlarında psikolojisi bozuk olabilir hiçbir sebep yokken saldırabilir. Genelde bı sebebi vardır. Kiskanabilir, korkabilir vs.
           silmarillion
           Verebilir😄
            kalpci
            Denemeden bilemezsin Bir boz ayı gördüğünde ona bal uzat Sora bize anlat neler olduunu taam
             trueliving
             korkutmuşlardır canım benim ya yoksa neden zarat versin
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.