Siz Ona Zarar Vermediğiniz Sürece Bir Hayvan İnsana Zarar Verir mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gezgin.dodo
   Şu sıralar boji boji gündemde kendi halinde İstanbul'un toplu taşıma araçlarıyla turlayan sevimli bir köpek be yani tartışmalardan başladı yok bu köpek birini ısırırsa sorumlusu kim olacak Kendi adıma konuşmak istiyorum ben bir hayvanın siz ona zarar vermediğiniz sürece size zarar verebileceğini düşünmüyorum daha önce 5 tane köpeğin arasında kaldım gözümde yüzde 50 görme kaybı olduğu için ikisini ayağımın dibindeyken farkettim köpekleri ve bana bir şey yapmadılar evden işe giderkende büyük köpeklerle çok karşı karşıya geldiğim olduğu ve hiç birinden zarar görmedim yani bence bunlar insan mı siz ona zarar vermeden size zarar versin Peki siz ne düşünüyorsunuz
    fuzbing
    Çok insanın bulunduğu bi alandı aslında ama biraz geç bi saatti. arabadan indik, bi 10-15 adım attık ki 5-6 tane köpek üzerimize doğru bi koşmaya başladılar. Yanımdaki kızı köpeklere doğru itip arabaya binmem 3 saniye falan sürdü sanırım. /// Geçen de bizim güvenlik yılan görüyor, dokanmayım diyor mavili falan böyle şekil şukullu. Saldırınca mecburen öldürmek zorunda kalıyor. /////// Demek istediğinizi anlıyorum aslında ama, yine de siz bir şey yapmadan da zarar verebilirler elbet. dikkatli olmaktada fayda var.
     detokssuyu
     Vahşi hayvanlar hariç bizlerle birlikte yaşayan hayvanlar vermez tabii ki. Doğal işleyişte de bu böyledir zaten. Bizim de onlara zarar vermememiz gerek.
      patronicee
      Kesinlikle katılmıyorum. Hayvanların bazı hayvani hisleri vardır ki tehlike anında ya da kötü enerji aldıkları bir anda saldırganlaşabilirler. Karşıdan koşa koşa gelen bir köpek kaçmazsam eğer beni parçalayabilir. Ben zarar vermemiş olsam bile üst mahalledekiler hayvanı kızdırmış olabilir. Anlatabiliyor muyum? Gel gelelim Boji Boji'ye. Bu köpeği hiç tanımadık varsayalım. Bu sabah bir uyandık gündemde bir haber var. Otobüsle yolculuk yapan Boji boji ön koltukta oturan bebeğin elini parçaladı. Kimler devlete, belediyeye, şoföre, köpeği otobüse bindirenlere neler yazardı tahmin edebiliyorum.
       tsukyomi
       İçgüdüleriyle hareket eder hayvanlar. Kimisi yerini korumak için saldırır, kimi yavrusunu korumak için, kimi insanlardan şiddet vb şeyler gördüğü için saldırır, kimi canı yanınca, kimi korkunca. İnsan hiçbir vahşi hayvanın avı değildir, kendilerini korumak için saldırırlar. Köpeklerde de durum böyle. Ha, yüzüne gülüp arkandan kuyunu kazan, taciz, tecavüz, cinayet, hırsızlık ve işkenceleriyle ünlü, kendi türünü bile katleden insanoğluyla kapışabilir mi? Asla.
        peripedia
        İnsan kadar zararlı bir şey daha yok dünya üzerinde hem bulunduğu ortama hemde bu ortamdaki paydaşlarına zarar veriyor insan. Yani hayvanlar bize zarar falan vermezler.
         sedefartuny
         Karşınızda vahşi bir hayvan yoksa şayet neden zarar versin ki bunlar dışında kalan hayvanlar ile de zaten birlikte yaşamayı öğrenmek durumundayız.
          sairsel
          Her ne kadar evcil bile olsa hayvan bu sonuçta ne yapacağı belli olmaz onun için ben uzaktan seviyorum.
           acurrr
           bir insan ölse hiç üzülmem ama bir kuşun kanadının kırıldığını görsem günüm bok gibi geçer. insanlardan nefret ediyorum.
            agac-ceviz
            Hiç hayvan bakmadım elleyemem ama bu degilki sevmem istanbulda köpekler saldırma sadece havlar bira üstüne gelebilir ama bilinçli degil ama onlar insan gibi değiller dünyanın en hüzünlü yaratıkları insanlarda olmayan bir şey var onlarda sadakat ve vicdan
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.