Siz Ne Diyorsunuz Dio'cular?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sanat-perest
   Bence her mesleğin ücreti aynı olsun. Doktorun da çöpçününde. Mesleğe göre yıpranma paylarını da devlet belirlesin. Durum böyle olursa herkes çalıştığı işte mutlu olur ve severek yapar işini. Doktorlukta da kaliteli bir hizmet ortaya çıkar temizlik ve çöpçülerde de kaliteli bir hizmet olur. Ve ücretler aynı olacağı için herkes sevdiği işte çalışır.
    tsukyomi
    Aynı ücret eşitlik olabilir ama adalet değildir. Eşitlik her zaman adil bir şey değildir. Her mesleğin kendine göre zorlukları, eğitimi, getirileri ve götürüleri var. Ücret de buna göre belirlenir. Adalet istihdamla, iş güvenliğiyle ve adil ücretle sağlanır. Bu arada bahsettiğin şey komünizm/sosyalizm değil, SSCB'de böyle bir sistem yoktu. Şimdiden çemkirecek olanların kulağına küpe olsun.
     kanatsiz-balik
     ben okumak için kendimi paralıyım, başkası okuldan kaça kaça işten atılıp başka bir meslek sahibi olsun. sonra aynı ücreti alalım. oldu. oo zaman ülkede tıp veya mühendislik okuyan kimse kalmaz. öğretmen tüm gün sabah 9 akşam 5 çalışsın, gişeci oturduğu yerden bilet satsın. sonra ikisinin de maaşı aynı olsun. ÇOK SAÇMA
      littlejohn
      Herkese esit ucret yanlis bir uygulama olur. Ulkede doktor muhendis kalmaz. Cunku kendimden biliyorum neler cektim okurken.
       gregory_
       En az kazanan bile insanca yasayabilirse kazandigiyla sorun kalmaz zaten.
        1234569
        Komünizm tamamen bir saçmalıktır. O zaman kimse kendini geliştirmek istemez, teknoloji asla gelişmez ve mağara devrine döneriz. Apple ve Samsung sürekli daha gelişmiş telefon çıkartıyorlar çünkü telefon pazarında daha etkin olmak istiyorlar vs. Kapitalizm teknolojik ilerlemeyi sağlarken Komünizm cehennemi yaşatır. Bunu en son uygulayan sscb de 1 milyon kişi açlıktan birbirinin cesedini yiyerek öldü ve aynı zamanda rezil bir sistem olduğundan dolayı Küba bu yıl komünizmi terk ederek kapitalizme geçti. Kapitalizmin de sanılanın aksine 1 tane kötü yanı varsa 10 tane iyi yanı vardır. Mobil uygulamalar, sosyal medya, film sektörü, müzikler gibi birçok şey kapitalizmin eseridir.
         mrsnl33
         Insanlar doktor,hakim,muhendis vb. mesleklere sahip olabilmek icin senelerce eğitim görüyorlar.Copcuyle aynı parayı alırlarsa bence haksızlık olur.Ayrica,para için meslegini yapan bir sürü insan var.Hani,"Madem aynı parayı alicam, o zaman niye okuyorum?" kafasına da girebilir insanlar.
          nickiharuto
          Güzel başlık tebrikler.
           sehrindelikanlisi
           Belediye çöpçüsünün aldığı maaş ek ödeme ikramiye vs hariç 5275 TL. Doktorun aldığı maaş ek ödeme hariç 5800 TL (O da çok değişken artık o ay ne olursa)
            makeup_alp
            Her mesleğin ücreti aynı olamaz, adalet diye bir kavram kalmaz. Birisi bir iş için yıllarını verip çalışacak ve sonucunda milyon dolarlar kazanacak, diğeri de kalkıp 2 çay içip akşam evden çıktığında da aynı milyon dolarları mı kazanacak? Böyle saçmalık yok. Sen çalış sende kazan. Para kazanmak çok zor birşey değil, bazı kesimler dışında.
             eski_bi_tanidik
             Pff manyak misiniz copcu olarak veya daha kolay bi meslek 18 yaşından itibaren mis para kazanmak varken ne kadar sevsem de neden kafa patlatıp 15 yıl okuyayim o zaman?.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.