Siz Ne Diyorsunuz Dio'cular?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sanat-perest
   Bence her mesleğin ücreti aynı olsun. Doktorun da çöpçününde. Mesleğe göre yıpranma paylarını da devlet belirlesin. Durum böyle olursa herkes çalıştığı işte mutlu olur ve severek yapar işini. Doktorlukta da kaliteli bir hizmet ortaya çıkar temizlik ve çöpçülerde de kaliteli bir hizmet olur. Ve ücretler aynı olacağı için herkes sevdiği işte çalışır.
    mrsnl33
    Insanlar doktor,hakim,muhendis vb. mesleklere sahip olabilmek icin senelerce eğitim görüyorlar.Copcuyle aynı parayı alırlarsa bence haksızlık olur.Ayrica,para için meslegini yapan bir sürü insan var.Hani,"Madem aynı parayı alicam, o zaman niye okuyorum?" kafasına da girebilir insanlar.
     gregory_
     En az kazanan bile insanca yasayabilirse kazandigiyla sorun kalmaz zaten.
      1234569
      Komünizm tamamen bir saçmalıktır. O zaman kimse kendini geliştirmek istemez, teknoloji asla gelişmez ve mağara devrine döneriz. Apple ve Samsung sürekli daha gelişmiş telefon çıkartıyorlar çünkü telefon pazarında daha etkin olmak istiyorlar vs. Kapitalizm teknolojik ilerlemeyi sağlarken Komünizm cehennemi yaşatır. Bunu en son uygulayan sscb de 1 milyon kişi açlıktan birbirinin cesedini yiyerek öldü ve aynı zamanda rezil bir sistem olduğundan dolayı Küba bu yıl komünizmi terk ederek kapitalizme geçti. Kapitalizmin de sanılanın aksine 1 tane kötü yanı varsa 10 tane iyi yanı vardır. Mobil uygulamalar, sosyal medya, film sektörü, müzikler gibi birçok şey kapitalizmin eseridir.
       littlejohn
       Herkese esit ucret yanlis bir uygulama olur. Ulkede doktor muhendis kalmaz. Cunku kendimden biliyorum neler cektim okurken.
        kanatsiz-balik
        ben okumak için kendimi paralıyım, başkası okuldan kaça kaça işten atılıp başka bir meslek sahibi olsun. sonra aynı ücreti alalım. oldu. oo zaman ülkede tıp veya mühendislik okuyan kimse kalmaz. öğretmen tüm gün sabah 9 akşam 5 çalışsın, gişeci oturduğu yerden bilet satsın. sonra ikisinin de maaşı aynı olsun. ÇOK SAÇMA
         tsukyomi
         Aynı ücret eşitlik olabilir ama adalet değildir. Eşitlik her zaman adil bir şey değildir. Her mesleğin kendine göre zorlukları, eğitimi, getirileri ve götürüleri var. Ücret de buna göre belirlenir. Adalet istihdamla, iş güvenliğiyle ve adil ücretle sağlanır. Bu arada bahsettiğin şey komünizm/sosyalizm değil, SSCB'de böyle bir sistem yoktu. Şimdiden çemkirecek olanların kulağına küpe olsun.
          peripedia
          Eşitlik, eşit olmak adalet midir? Önce bunu sorgulamak gerek. Herkes yeteneğine en uygun işlerde çalışsın ve bu kabiliyete eşit bir bedel ödensin diyorsun anladığım kadarıyla ama bu kolektif bilince erişemeyenler ne olacak? Survivor adasında olduğu gibi aralarımızdan birini mi eleyeceğiz?
           sanat-perest
           Biz hayal kuralım kimbilir belki bir gün gerçekleşir. Bana göre yapılan her iş, görevlendirme yada iş bölümü adına ne derseniz deyin önemlidir hemde birbirine aynı oranda. Bunların her biri zincirin halkaları. Zincirin halkaları bir güçlü bir zayıf olmaz. Hepsi birbirinin aynısıdır.
            eski_bi_tanidik
            Pff manyak misiniz copcu olarak veya daha kolay bi meslek 18 yaşından itibaren mis para kazanmak varken ne kadar sevsem de neden kafa patlatıp 15 yıl okuyayim o zaman?.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.