Siyasi Görüşü Farklı Olan Sevgili İle Yürütülen İlişkinin Şansı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Günümüzde her şey politize olmuş durumda. Her konusun sonu mutlaka politikaya bağlanıyor yani. Apolitik insanlar değilsek şayet ki olmamalıyız (ben apolitiğim demek kolaya kaçmak bana göre) bu durumda hayatımızdaki insanla farklı siyasi görüşlere sahip olma olasılığımız da bir hayli yüksek. Kutuplaşma mevzuları falan da var. Bir futbol kulübüne taraftar olur gibi siyasi partilere taraf olduğumuz da gerçek. Bu ilişkilerin akıbetini merak ettim. Elbette değil sevgilimiz karşımızda kim olursa olsun görüşlerine saygı duymalıyız orası ayrı ama. Sevgililer birbirlerini en çok etkileyen ve birbirlerinden en çok etkilenen insanlar aynı zamanda. Nasıl kontrol altında tutuyorlar bu görüş ayrılığını?
    mrsnl33
    Bir araya geldiklerinde siyaset konuşmazlarsa,bi sorun yok.
     1234569
     Şimdi burada şöyle bir nokta var ben x partisine ya da görüşüne daha yakınım demekle o görüşü savunmuş olmuyorsunuz. Bunu eylemlerinize yansıtırsanız o görüşü gerçekten desteklemiş olursunuz. Ha mesela bi taraf sağcıyım der diğeri solcuyum der ama aslında öyle değildirler, bu kavramların ne olduğundan haberleri bile yoktur. Sırf laf olsun diye ben buyum derler. Böyle zıt kutuplu insanların ilişkileri yürür çünkü aslında o görüşlere hiç sahip olmamışlardır. Gerçekten savundukları değerlere bağlılarsa yürümez arkadaş bile olmak zorken sevgili olmak imkansızdır. Siyasi görüş sadece konuşulan bi şey değildir davranışlarınıza da yansır. Konuşmazsanız problem olmaz diye bir şey yok yani.
      gregory_
      Siyasal islamci ise benim için imkansiz bir durum.
       palmiye
       Babalar önemli babalar, özellikle kız babaları😎
        badideasensei
        Pek yürümez. Başlar belki de ilerler ama süreklilik kazanamazlar. Bence muhafazakâr olması başlamaması için yeterli bir sebeptir.
         kitaptakikurt
         çomarla ben yapamam ilişki yürütmeyi bırak aynı kaldırımda yürümem
          sadisfekshin
          Biri diğerinin hayat tarzına karışmıyorsa ve her ikisi de siyasi görüşlerini uç noktalarda bir yaşam tarzı gibi yaşamıyorlarsa çok da büyük bir sorun yok bence. Benim annem ve babam temelde farklı siyasi görüşlere sahiplerdi ama kimse kimseye karışmazdı. Ama biri diğerinin içkisinden, öbürünün ibadetinden, berikinin hilal bıyıklarından veya konuştuğu dilden/şivesinden rahatsız oluyorsa o işin yürümesi mümkün değil.
           gizemino
           Kısa vadede yürür de birkaç ay sonra Türkiye gibi siyasi gündemi yoğun bir ülkede devam etmesi zor bir ilişki
            proletarya_
            Ya sen ona uyacaksın ya da o sana yoksa güzel bir gelecek planı kuramazsın
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.