Sivrisinekler Hakkında
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   madran
   Herkes hayatının bir döneminde illaki sivrisineklerle içli dışlı olmuştur. Lakin yaşam alanımız içerisindeki bu sivrisineklerin tam olarak ne yaptığını ve ekolojik dengeye ne şekilde katkı sagladigini birisi bana anlatabilir mi? çünkü ne zaman birisini sivrisinekle karşı karşıya görsem öldürmek için elinde herhangi birşeyle sivrisinegi kovalarken görüyorum. Not: Heryerim delik deşik. 🥺🥺
    patronicee
    Sivrisinek larvalarının suda oluştuğunu ve balıklar için besin kaynağı olduğunu, sivrisineklerin de örümcek gibi bir çok hayvanın besin kaynağı olduğunu biliyorm. Dünyada en fazla insan ölümü sivrisineklerin taşıdığı hastalıklardan olmuştur. Asırlık reçinelerin içinde sivrisinek fosili bulup bu fosili içinde emdiği kanı inceleyip nesli tükenen hayvanların genetiğini oluşturup türünü veya var mı yokmu gibi soruları bulmuşlardır.
     alys
     sesi kulağımda çınlıyor, sinir oluyorum :)
      bright-wizard
      Çok pis emer.
       absurdizm
       inanılmaz alerjim olan bir böcek türü. ne ilaçlar içtim be bu şerefsizler yüzünden
        thetalentedmrripley
        İhtiyacı var ki geliyor emiyor arkadaşım hem sadece ihtiyacı kadar kan alıyor. Ben bu geceden itibaren ASKIDA KAN uygulaması başlatalım derim. Yatmadan önce penceremizin önüne ihtiyaç sahibi sivrisinekler için bir miktar kan bırakalım arkadaşlar.
         sairsel
         Halden anlamayan şerefsiz varlıklardır bunlar! Kardeşim sabah işe gideceğiz ne diye gelip gelip kulağımın dibinde alçak uçuşla sortiler yapıp duruyorsun? Bir türlü uyutmuyorsun! Git ayaktan bir yerden nerden alıyorsan kanını al sonrada defol!
          asit
          Lüzumsuzluğun en doğal örneğidir bu vampir enikleri. Görüldüğünde zaman mekan gözetmeksizin katli vaciptir. Kanımın bir damlasını bile helal etmiyorum bu kepaze yaratıklara.
           monaiman
           Kulağımın dibinde dolanmasın da nereyi ıssırıyorsa ıssırsın.
            gizemino
            Hissediyorum başımız bu senede cok buyuk belada. Korunmak için ölü taklidi yapmak mı ama yine de onun seni ısırması mı? ağlayasım geldi bak, kasinmaktan uyuyamamak.....
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.