Sırf Çocuk Sahibi Olmak İçin Zoraki Bir Birliktelik Yaşamak mı Yoksa Bekar Anne/Baba Olmak Mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Günümüzde bekar anne ya da baba olmak bir hayli revaçta. Bu yöntemleri sadece homoseksüel çiftlerin tercih ettiği yanılgısı var ama homoseksüel çiftler ya da bir partneri olmayan kadın ya da erkekler de çeşitli yöntemlerle anne/baba olabiliyor. Günümüz boşanma oranları da göz önüne alındığında pek çok çocuğun annesi ya da babası ile büyüdüğünü kabul etmemiz gerek. Yani çok uzun zamandır bekar anne ya da babalar var. Hal böyle olunca tek başınıza bir çocuk sahibi olmanızın türlü yolları ve yöntemleri de sık sık konuşuluyor. Bunu hayata geçiren ünlüler de var. Sperm bankasından çocuk sahibi olan oyuncu Leyla Bilginel örneğini hatırlarsınız belki. Gayet normal bir durum bence. Zoraki bir ilişki içerisine girmek ya da evlilik yapmaktansa tek başıma bir çocuk sahibi olmayı tercih edebilirim. Diyelim ki hayatınızda biri yok ama çocuk sahibi olmak istiyorsunuz. Bunu bekar anne ya da baba olarak taşıyıcı anne, sperm bankası gibi çeşitli yöntemlerle mi gerçekleştirirsiniz yoksa herhangi biriyle sırf çocuk yapmak için zoraki bir birliktelik mi yaşarsınız?
    badideasensei
    Bekar anne baba olmak daha mantıklı, İnanın bana çocuklar herşeyi fark ederler. Boşu boşuna hem kendinizi hem de çocuğunuzu üzmeyin .
     thetalentedmrripley
     Çocuk sevginin mahsulü olmalı ki mutlu bir çocuk yetiştirebilelim. Sırf çocuk için birliktelik çocuğa yazık etmektir. Çocuğun binlerce yıllık toplumsal yapı gereği hem anneye hem de babaya ihtiyacı olduğu gerçeği de ortada. O halde her ikisi de mantıksız. Sırf herkes yapıyor diye ya da kendinizi mutlu etmek için çocuk yapacağınıza hiç yapmayın daha iyi, üremek zorunda değilsiniz.
      caresizcare
      Tam çocuklara kızmış ve aynı anda 20lik diş ağrısı tutmuşken sağlıklı cevap veremiyecem🙄
       cemilonr
       Bir medeniyeti yok etmek istiyorsanız 1. Aileyi bitirin 2. Eğitimi bitirin 3. Model insanları bitirin Dini islam olan bir insanin gayri mesru bir cocuk ile yasamayi tercih etmesi cok garip geliyor bana sperm bankasindan kredi cekip anne olacaksin sonra babam kim diye sordugunda o cocuk ne cevap vereceksin merak ediyorum Bab kim anne dediginde bilmiyorum sen banka kredisi ile dogdun babanida tanimam bankaya sperm yatiran herkes olabilir genelle yapiyorum herkes olabilir.
        mrlawyerkk
        Çok bencilce bir düşünce çok. Sadece kendi perspektifinizden bakıyor ve risk almak istemiyorsunuz. Almayın da zaten ama o çocuk bir babayı ya da anneyi haketmiyor mu yani? Siz birlikteliğinizi sonlandırabilirsiniz ama çocuğun babasını ya da annesini tanımaya, vakit geçirmeye hakkı var.
         asit
         https://dio.onedio.com/dio/1325060?t=dio
         https://dio.onedio.com/dio/1325060?t=dio
          agac-ceviz
          bekar anne olmak içinde erkek lazım yani iyi biri olursa evlenirim gider mutlu olamadığım erkeklerden çocuğum olursada boşarım gider yani
           mrs_furby
           Nasipte varsa, sevdiğim kişiden olsun, isterse de evleniriz.
            nykskaos
            Aile kurabileceğin biriyle çocuk yapmak ya da evlat edinmek.
             benita
             Çocuk sahibi olmamak
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.