Sırbistan - Leskovac Hakkında
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   silmarillion
   Bu hafta Sırbistan Leskovac'ta iş gezisindeydim, müşteri sıfatıyla gittiğim fabrikada denetim, gözlem, açık konuları kapatmak amaçlı 3 gün geçirdim; neyse bu kısım önemsiz. Bu fotoğrafta gördüğünüz otelin adı bella nella, çok güzel iki resepsiyonist (tamam sadece bir tanesi güzeldi), bir tane ekonomist olduğunu iddia eden gece müdürü, iki tane de restoran kısmını çalıştıran ve garsonluk hizmeti veren kadından oluşan toplamda 5 kişilik bir ekip tarafından yürütülen bir otel. Otelin güzel ve aydınlık bir girişi yok, dışarda ve odalara sinmiş bir lağım kokusu sizi karşılıyor ve o lağım kokusunu odayı temizlerken teslim etmeden önce zar zor çıkartabiliyorlar. Saçma ve küçük bir havuz barındıran açık bir restoranı var. Otelin etrafında birayı 1 eurodan az satın alabileceğiniz ki genel olarak her yerde öyle ve sigarayı 4 euroya satın aldığınız, bir çeşit mentollü sigara da satan küçük bir tekel market, exchangw ofis, benzinlik ve kaliteli ama salaş bir ızgaracı mevcut. Leskovac şehrinin girişteki genel görünümü bildiğiniz büyük bir köy gibi, müstakil evler, bazı noktalarında dubleks villalar, bolca yeşillik, musluktan içilen temiz suyu ve otele 2 km uzaklıkta stop shop denilen bir outlet kompleksi var; burada kozmetik, süpermarket ve giyim var genel olarak. Şehrin belki de kaldığım otelin civarında tek çöp kutusu olan mekanı, çöp kutusu olmadığı için o güzelim doğa çok kısa süre içerisinde yerlere atılan çöplerle kirlenebiliyor. Otelin karşısında terkedilmiş virane dükkanlar var ve fotoğrafı o dükkanlarının birinin merdivenlerinde otururken çekmiştim. Otelin etraftında genelde insan profili çoluk çocuk, ergen ve yaşlı insanlardan oluşuyor. Ama şehir merkezine geldiğinizde sizi dört şeritli, geniş kaldırımlı caddeler, bolca dükkan, büfe, yer yer de büyük yapılar karşılıyor. Merkezde bence en keyifli restoran, abc adındaki iki katlı bir restoran. Yerel et yemekleriyle, mükemmel yerel biralarıyla, kaliteli şaraplarıyla, başlangıç tabaklarıyla ve mükemmel hizmetiyle harika bir mekan. Mekan akşamları her daim dolup taşıyor hem içerisi hem de teras ve bahçe tarafı. Üstelik yerel bira seçerseniz bittikçe dolduruyorlar, su gibi hafif içimli ama tadı tuborg ambere benzeyen, filtresiz, tortulu ve hoş tadı olan bir sırp imalatı. Hatunlarını merak edenler için çoğu çok güzeller, vücutları hakikaten çok hoş, ama karakter, davranış çoğunlukla 4/10. Sert tavırlı kadınlar, en azından bana göre değil, yine de gülümsemeleri çok hoş, sanki telepati yapıyorsunuz karşılıklı gülümserken, etkileyiciler kısacası. Ama insanları genel olarak çakal, bizim türklerle o yönden tıpatıplar. Özetle leskovacta yaşanılır mı? İş bulunur mu? Bulduğunuz iş maaş olarak tatmin eder mi? Bu soruların cevabı benim için hayır. Adam mesela top management ama aldığı maaş 500 euro. Neyse işte.. Umarım biraz olsun oraları yaşatabilmişimdir.
    thetalentedmrripley
    Adam ne güzel ufak bir gezi deneyimini paylaşmış, neyin disslike'ı bu arkadaşlar? Belgrad 3 saat mesafedeymiş fırsatın varsa oraya da git, çok daha farklı tecrübelerin olacaktır diyecektim ama dönmüşsün bile. Umarım fırsatın olmuştur.
     caresizcare
     Bir yakınım, orda çalışıyor çok memnun ordan. Türkiye ye geldiğinde tekrar oraya döneceğinide diyor iş için o derece yani
     /
     0

     Tarihe Göre

     İçerik bulunamadı.