Sınırların Olmadığı Bir Dünya İnsanlığa Ne Gibi Bir Katkı Sağlar?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Ya da sağlar mı? Dünya vatandaşı dediğimiz o tabir varya işte tam da her insan için o durumun geçerli olduğu bir dünya. Sınırlar yok, ulus devletler yok, iktidar yok. Hepimiz dünya gezegeninin vatandaşıyız ve ülkeler arası hiçbir sınır ya da tanım yok. Böyle bir dünya bize mutluluk getirir mi? Büyük olasılıkla getirir. Yine dünya nimetlerinden hepimiz eşit oranda faydalanamayız ama günümüzün birçok sorununun ulus devletlere dayandığını hesaba katarsak bu durumda bir ölçüde refaha erişebiliriz diye düşünüyorum. Bu durum dünya barışını getiri mi yine bilemiyorum, tartışabiliriz ama ülkelerin bölünme korkuları ve dış güçler paranoyası son bulabilir gibi gözüküyor.
    bisosyolog
    Şu minvalde sağlamaz. Sadece kaos oluşur. Bunun olmaması için önce insanların düşünce bazında değişmesi gerekir
     badideasensei
     Sınırsız olmasının işe yarar bir fikir olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Dünya vatandaşı olan birileri varsa onlar da sadece Ciddi ciddi fazlasıyla Zengin olanlar.
      black_390
      Zengin fakir ayrımı olmaz, eşit olacak tek şey maddi durum. Onun dışında bence hiç iyi bir fikir değil başı boş kalan ve ne yapacağını bilmeyen insanların saçmalıklarını hayal dahi edemiyorum.
       gilad-pellaeon
       ne olur? dünya üzerinde ne kadar gelişmemiş fakir ülke vatandaşı varsa hepsi tsunami gibi gelişmiş refah olan yerlere doğru göç eder dünya üzerinde ekonomik kriz ve çöküş yaşanır. O sınır olmasın dediğin şey refahını eğitimini gelişmişliğini sağlamış ülkeler için geçerlidir. Alın ülkemize 4 milyon mülteci girdi hem esnaf hem ekonomi perişan oldu
        sedefartuny
        Hem de ne katkı sağlar kaos falan da olmaz. Refah ülkelere göç durumu başlarda yaşanır ancak sonrasında dünyanın her yeri eşit ölçüde o seviyeye ulaşır. Kaynaklardan eşit ölçüde herkes faydalanabilir. Klasik göç mantısı ile düşünmemek lazım bence.
         tictactoe
         Sağlamaz. Sınırların işgali yüzünden milyonlarca insan yıllarca savaşlarda can verdi/ veriyor.
          gizemino
          Küresel ısınmadan bile kurtulurduk, gereksiz ağaç kesmeler, inşaatlar vs. biterdi. Doğaya daha çok değer verirdik diye düşünüyorum
           arasserin
           Böyle bir dünya düzeninin kafamda asla oturmaması. İçinde bulunduğumuz dünyada hiçbir zaman böyle sınırsızlıkların olacağına inanmadığım için bir beklentim de yok benim açıkçası
            detokssuyu
            Belki de insanlığın tek ihtiyacı budur. En nihayetinde insansı atalarımız için sınırlar yoktu değil mi? Bu sayede tarımsal üretime geçebildik. Sınırlar olsaydı bu çağ atlama olayı olmayacaktı belki de.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.