Sınavların Kalktığı Bir Yakın Gelecekte Sınavların Yerini Ne Alacak?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Sınavlar kalksın mı kalkmasın mı derken bir şeyi atlıyoruz sanırım. Sınavlar kalkacak büyük olasılıkla kalkabilir ama yeni sistem ne olacak? Yani sınavların yerini ne alacak? Lise sınavları da kaldırılmıştı bir ara sanırım herkes mahallesindeki okullara gidecekti. İsteyenler sınava girecekti. Oldu mu olmadı. Yine olduramayız gibi geliyor bana var mı akılcı bir çözümü olan tabii ülkemiz özelinde, bu şartlarda. Yoksa elbette yetenek, elbette öğrencinin kendini iyi hissettiği mutlu olduğu okullara yönelmesi en anlamlısı olacaktır.
    kisi
    Kimse kimsenin yeteneğini objektif olarak belirlemeyecek. Merkezi sınavlar en sağlıklı sistem. Sınav daha az ezberci vs. yapılarak geliştirilebilir. Belirli aralıklarla birden çok sınav yapılıp yüksek olan geçerli sayılabilir. Bana kalırsa okul puanı da kaldırılsın. Düşük not veren hoca var, yüksek not veren hoca var. Edit: Hepsi sonucu etkileyen çoklu sınavı da desteklemiyorum. Sonuçta birinde başarısız olursanız da puan düşüyor. Tek sınav sistemi şimdikinden daha iyiydi.
     black_390
     lq testi olsa harika olur bnce veya yıl sonu ortalamaları
      gundemss
      Yetenek sınavları olur diye düşünüyorum. Konservatuvara veya mimarlık, tasarım gibi bölümlere alırken yaptıkları gibi. Bölüme göre değişiklik de gösterir iyi tasarlamak lazım
       gizemino
       Torpil diye dusundum
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.