41
15.6.2020
Sınavların Israrla Ertelenmemesi
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   itisnight
   Arkadaşlar 4 gün sonra lgs ve 11 gün sonra yks var ben her iki sınava da girmeyeceğim ama ucu bize de dokunuyor çünkü bu kişiler sınava girince Türkiye yine 5 binli vaka sayılarına dönecek ve biz bir 3 ay daha evde kalacağız. Sınavı ertelemek bu kadar zor olmamalı. Özellikle msüden sonra devletin henüz böyle milyonları ilgilendiren sınavları yapmaya hazır olmadığını gördük. Sizce sınavlar ertelenmeli mi?
   0
    eski_bi_tanidik
    En çok bunlara yazık yaw hadi yks seneye de girersin de lgs bir kere
     velevkiozge
     Bu durum, ülkede eğitim sisteminin yalnızca sistem ilerleyişi üzerine kurulduğunu bir kere daha gösterdi bana. Sınav olmalı, olsun ve bitsin mantığından başka bir şey değil bu ne yazık ki. Öğrencilerin yalnızca belirli derslerden geçmek ve belirli sınavlara giren robotlardan farkı yokmuş gibi davranılıyor ancak onların birer genç birey oldukları, yaşları itibariyle duygularının çok daha fazla göz önüne alınması ve bu konuda genel bir çalışma yapılması gerektiği nedense göz ardı ediliyor.. Erteleyin sınavı, gençleri daha fazla tedirgin etmeyin
      ulrich
      Ne yaptiklari hakkinda en kucuk bir fikir uretemiyorum ve bilmiyorum,sanirim isin kotusu sevgili yoneticilerimiz de benimle ayni durumda , bilmiyorlar...
       sardunya
       MSÜ sınavında bir gencin koronavirüslü olduğunu öğrendiğimden beri kendime bunu soruyorum. Neden ertelenen sınavlar geri eski tarihine alındı ki? Yani normale döndük benim mi haberim yok?
        ilsasilem
        Yazık bu gençlere. Belki tüm seneki emekleri bu stres yüzünden boşa gidecek. Belki ronik hastalıkları var ve sınava giremeyecekler bile. Bunu nasıl düşünemiyor kimse ve bu konuda nasıl kamuoyu oluşturulamadı gerçekten akıl alır gibi değil. Üzücü..
         fatma-altinok
         Sanırım artık ölsekte kurtulsak evresindeyiz. Başka açıklaması olamaz.
          rarero
          Bir yerde elbette normalleşilecekti ancak bence erken oldu bu süreç. Ağustos ayında yapılsaydı daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum. Tabi bunun planlamasını devlet erkanı yapar.
           mervenizz_
           "Onlar şu kafadalar ertelesek bile yine giriceksiniz aq"
            furkanbozkurt
            Kız kardeşim sınava gircek 10 gün sonra. Tarihi bi ileri aldılar bi geri aldılar o da salmış durumda artık. İnsanların geleceğiyle oynamak bu kadar kolay olmamalı işte
             patiklipengui
             Şunu anlayın artık kimse sizin hayatınızı umursamıyor. İster inanın ister inanmayın ama önemli olan ekonominin dönmesi, cebe atılan paralar olay bundan ibaret.
              fuind
              Şaşırmamalısınız ertelenmemesine. Neden şaşırmamalısınız: i. Çalışma hayatı tüm hızıyla (iş olan yerlerde) devam ediyor, ii. Cafeler, AVMler her yer açık ve hiçbir şey yokmuş gibi hayata devam ediliyor, iii. Kredi faizleri düşürüldü ve insanlar hiçbir şey yokmuş gibi satın almalara devam ediyor. Bu üçünün ne alakası var diye sorarsanız: Sizin, kardeşinizin, ailenizin, arkadaşlarınızın canının değeri her gün yayınlanan 'Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nda bir sayıdan ibaret. Karar vericilerin kafasında değerli olan, aslolan ne diye sorarsanız: Sistemin devamı ve ekonominin çarklarının dönmesi. Bizler dişli sistemindeki çarklardan birinin bir dişiyiz sadece. Bu dişlerden çokça bir miktar kırılıp çarkı işlemez hale getirmediği sürece sistem için problem yoktur.
               muzlu-pasta
               Herhalde doğal seçilim planları var manyakların
                roxannee-
                Çünkü o işler o kadar kolay değil arkadaşlar. İnsan sağlığından daha önemli şeyler var bu hayatta.
                 xe1verelim
                 Gerçekten şu süreçte sınava girmek büyük risk oluştuyor ama maalesef yine sınav ertelenmedi arkadaşlar. Sınav günü ve öncesinde kesinlikle yapmanız ve asla yapmamanız gerekenlerle ilgili bir video hazırladım. Ben Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde doktora yapıyorum. Umarım bu videoda söylediklerim size ya da yakınlarınıza sınav konusunda yardımcı olur:
                 https://m.youtube.com/watch?v=cHqg-vmVdh4&feature=youtu.be
                 https://m.youtube.com/watch?v=cHqg-vmVdh4&feature=youtu.be
                  googleamca
                  Ertelenmez artık bence
                   semih-kurnaz
                   Gidin girin sınava siz de kurtulun, devlette kurtulsun zaten bir boka yaramıyor en azından iş yapmış olur. Ölenler ölür kalan sağlarla devam ederiz bu hep böyle olmadı mı? Nasıl moral verdim ama şimdi gidin 1 senedir çalışmadığınız sınav için 2 gün aralıksız soru çözün ne sikime yarayacaksa..
                   /
                   0

                   Tarihe Göre

                   İçerik bulunamadı.