8
12.2.2021
Sınav Derecesi Zekayı Göstermez Diyen Tip
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   pillowtalk
   Bana kalırsa gösterir. Duygusal zeka olayından bahsetmiyorum tabii ama sonuçta herkes Hacettepe tıp kazanmıyor. Herkes Odtü'ye giremiyor. Yani bence bir noktada bu durum kesinlikle zekayı da gösteriyor. Kapasitenin var olduğunun da bir göstergesi.
    lutfen-ama
    Dün böyle diyen biri vardı başlıklarla mı dissleşiyorsunuz? 🤔
     esrik-akilli
     Sınav derecesi sınavı ne kadar ciddiye aldığını gösterir, aile ve çevre baskısını gösterir, bazen azmi gösterir ama zekayı gösterdiğini ben de düşünmeyen tiptenim arkadaşım.
      badideasensei
      Şimdi , hangi sınavı? Ben açıkçası bundan yıllar önce sadece ders kitabı, okuduğu diğer edebiyat ya da bilimsel kitaplarla sınavlara girebilen ve bu şekilde başarılı olan insanlara çok özeniyorum. Eğer bir işi yapabilme kapasitesini ; sözel alanda gayet başarılı olabilecek birini kimya dersinden ölçüyorsanız bu cidden SAÇMA. Ya da lise için sınava giren bir öğrenci çok iyi matematik problemi çözebilirken ezberi kötüyse TC. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinde, Din kültüründe, İngilizce de ya da en önemlisi Türkçe de başarılı olamadığı için Fen lisesi mezunu olma şansını kaybediyor. Elbette göstermez zekayı fln.
       eski_bi_tanidik
       Yok ben de düşünmüyorum. Cogu kisi o kadr cok calissa kazanir. Bolum meselesi fln da var tabii
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.