41
13.11.2020
Şiir Gibi Dizi "Bir Başkadır"
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   cinayetvaraga
   Sanırım bugün Netflix'te yayınlandı ama ne dizi. Normalde dizi insanı değilim ve hiç öyle övmeyi sevmem iyi olan bir kaç tane dışında. Lakin kadrosu itibariyle bakma gerekliliği hissettim bugün. İyi ki de bakmışım. Başından sonuna heyecanlı bir çizgide ilerleyen dizinin kadrosu oldukça yetenekli insanlarla dolu. Oyunculuklar muazzam. hatta bu muazzamlık beni içine çekti ve karakterlerin kimisine merhamet kimisine şiddetli öfke beslememe bile sebep oldu. Hay ben o görüntü yönetmeninin kamerasını seveyim. İsmine bakmadım buraya yazarken ama mekanların bize gösteriliş şekli ve hikayenin geçişlerini öyle güzel harmanlamışlar ki filmi okurken keyif alıyorsunuz. Bir de araya öyle müzikler eklenmiş ki. Samimi söylüyorum, babam çekse bu kadar övmezdim. Sinema zevki olan insanların çok daha keyif alacağı bir dizidir. İzleyen varsa da yorumlarını merak ettim şimdiden.
    peripedia
    Dert edindikleri ve mesaj vermek istedikleri konu çok sağlam. Her bir karakter çok gerçek, isimleri, hayat hikayeleri farklı ama bizim çevremizde her biri her şeyden önemlisi biziz. Çok beğendim çok.
     okadin
     Az önce bitirdim ve şu an deli gibi etrafımdaki herkesle duygularımı, hislerimi paylaşmak istiyorum. Arkadaşlar kesinlikle izlemeniz gereken bir yapım. Bizi, hergün hayatımıza girip çıkan insanları, sokakta görüp hakkında bir şeyler düşündüğümüz insanları o kadar iyi anlatmış ki. İzlerken o gerçekliğin o kadar içinde olduğumu farkettim ki. Terapi gibi geldi.
      irvinyalom
      Ben de yeni başlayanlardanım ve güzel gidiyor. Özellikle son kısımda müzikle bağlama fikirlerini çok sevdim. Bölümler ilerledikçe de heyecan artacak gibi duruyor.
       imailahorsilahh
       Bu nasıl övmek bakıcam en kısa zamanda 🤞
        miller
        bu dizideki karakterleri güzelce analiz edecek birileri yok mu izleyip. çok güzel olur hakkında tartışmak. henüz izlemedim ama doyurucu bir yazıya hayır demem.
         damladamlo
         Daha izlemeden diziden soğudum ya. Ülkede o kadar dandik işler yapılıyor ki, azıcık umut vaadeden bir şey gördüm mü sakız gibi sündürüyoruz sürekli. Daha üç yıl konuşuruz bu diziyi. Fi'nin muhabbeti daha geçenlerde bitti.
          dr.rock
          Başlıyoz
           bisosyolog
           Her şey iyi güzel. Ancak en iyi Öykü Karayel'in oyunculuğu. Yalnız sürekli birbirlerinin hayatına bağlı olmaları biraz fazla filmvari bence.
            cokbilmisdegilcokbilen
            Diziye resmen bayıldıım. Bu kadar mı şahane bir oyunculuk. Sıfır arka fon sesiyle ne de güzel anlatılıyor anlatılmak istenen.
             handeyakar07
             İzleyesim yoktu ama öneri kaynağı sağlam. Sağ ol öneri için
              lydia-bad-mood
              Senin film zevkini güveniyorum.İlk fırsatta diziyi izleyeceğim 👍🏻
               benita
               Listeye eklendi ✔️
                busrawashere
                bu günlerde her anlamda izlediğim en iyi dizi aynayı Türkiye'ye tutup bize göstermişler birbirimizden farkımız yokmuş
                https://youtu.be/Ay7Un8fB2I8
                https://youtu.be/Ay7Un8fB2I8
                 palmiye
                 Ciddi mi alay mı ediyor anlayamadım:) ama her iki türlü de merak uyandırdı.
                  damladamlo
                  Yine şişirilmiş bir balon ne yazık ki
                   h.ulvi-alacakaptan
                   OYUNCULUKLAR OLAĞAN ÜSTÜ BİR DE DİNLEMEK YERİNE İZLENECEK BİR DİZİ OLAYDI!SİNEMA SANATI BU KADAR LAFI KALDIRMAZ UMARIM DAHA AZ LAF DAHA ÇOK GÖRÜNTÜ İLE SÜRER.2,5 YILDIR NE BİR DİZİDE OYNUYOR NE DE İZLİYORDUM.ŞAKA ETMİYORUM DEVAMI OLSUN DENK DÜŞSÜN BEDAVA OYNARIM.OH YA HU!SAĞOLUN!
                    bastimaminoasidi
                    İzlemedim ama her yerde görüyorum. Bi bakmak lazım
                     ledanur
                     anlatılmak istenen şeyler çok güzel ve derin konular ama alışılmışın dışında bir çekim olması ya da sessiz sakin yavaş akıyor olmasının verdiği sıkılma duygusuna rağmen garip bir şekilde sonunu merak ettirip izletiyor kendini
                      mrlawyerkk
                      Gerçekten şiir gibiydi. Elinize emeğinize sağlık. Bakmak ile bir şeyler görmek arasındaki fark o kadar derin işlenmişti ki. Her gün baktığımız şeyleri görebilmemizi sağladığınız için sağ olun.
                       sedefartuny
                       Bir toplum daha iyi anlatılamazdı. Şahane detaylarla süslü, izleyiciye keyf veren bulmaca çözüyor hissi yaratan çok iyi bir kurgu. Bravo.
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.