Sigara Yasağının Özgürlüğe Yapılan Bir Darbe Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   rarero
   Sigara içmeyen ve sigaradan nefret eden insanlar bu kararın sonuna kadar arkasında durup sonuna kadar destekliyorlar olabilecek en sığ düşünceleriyle. Bu ülkenin hemen her kesiminde düşünce problemi var. Bu yasak mesela görüş ayırt etmeksizin herkesin bir taraf olduğu yasak. Evet halkın çoğunlukta olduğu yerlerde sigara içilmeyebilir. Özellikle duraklar mesela. Ama genelge ucu çok açık bir genelge. Yani bir parkta veya bahçede otururken sigara içemeyeceğiz. Mantıksızlığa bakar mısınız? Belirli bir yer yok. Güya valiliğin belirlediği yerlerde uygulanacakmış. Bu iş öyle yürümeyecek. Durduk yere polis veya bekçi gelip yasak kardeşim sigara içemezsin diyecek. Çünkü sigara içilebilecek yerleri bilmiyor olacağız. Farkında değiller bu yasağa destek verenler. Bugün bunu yasaklayan yarın ucu size dokunacak şeyi de yasaklar. Umarım uygulama boyutunda hiçbir şekilde hayata geçmez.
    mehmet_08
    Ah ah. Zamlardan götü si*ilen halkımız yıllarca ses çıkarmaz ama poşet 25 kuruş olunca isyan eder. Sen de buna darbe vurulunca mı özgürlüğünün kısıtlandığının farkına vardın
     faruktekin
     eskişehir'de yeni yeni denk geldiğim bir durum var. yıllardır insanların özgürce alkol aldıkları parklarda artık polisler ceza yazmaya başlamış. olay olmuyor, kavga çıkmıyor. herkes kendi arkadaş grubuyla efendi gibi içiyor. bahane bulunca yasaklarlar yavaş yavaş her şeyi yasaklayacakları gibi.
      absurdizm
      Ama sağlıksız insanları da düşünün arkadaşlar. Hiç unutmuyorum Sabiha Gökçen havalimanında beni alması için araba beklerken özellikle dumansız hava sahasına geçmiştim. İnadına inadına sigara içiyorlardı. Güvenliğe şikayet etmeye gittiğim zaman onunda aynı yerde içtiğini gördüm birde bana gevşek gevşek rahatsız oluyorsan git dedi. Bu şerefsizlik değil de ne? Çok iyi oldu bu.
       nickimdebileolmaz
       Korono bahane oldu, yakında eline alıp evine götürene de ceza keserler ama satışını yasaklamazlar
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.