Şiddetin Hak Edildiği Durumlar Var mıdır?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bisosyolog
   Eveeet. Sürekli olarak şiddete karşıyız şiddete karşıyız diyoruz. Özellikle de son zamanlarda olan kadına şiddete. Aslında kadına şiddet, medeniyetin ilk adımlarıyla birlikte var oldu. Hiç önemli görülmedi, o nedenle de geri planda kaldı. Ancak artık işler fazlasıyla değişti. Kadına şiddet, modern toplumun en çok utanç durumlarından biri oldu. Ben burayı biraz danışanların anlattıklarının yorumu için kullanıyorum ama, iki bekleyen danışanın aralarındaki konuşmaya şahit oldum. Bir kadın, kocasını o kadar çok bıktırmış ki, iftira atmış, aldatmış, adam yıllardır boşanmaya çalışmış intihar ederim filan diye tehdit etmiş. Çocuklarına bakmıyormuş, gitmiş adamın annesinin yani kayınvalidesinin bir şeyin taksiti için verdiği parayla kendi borcunu kapatmış vs. vs. daha bir çok şey saydı. Kadın en sonunda e ama iyi bir dayağı hak etti dedi. Bunu aslında gelişigüzel söyledi. Ciddi bir anlamda değildi. Ancak yine de soruyorum şimdi, sadece kadın için değil. İnsan bir adam bir kadın fark etmez sebebi de fark etmez. Şiddeti hak ettiği durumlar var mıdır?
    _gizem_
    hiçbir şey şiddetin bahanesi değildir olmaz olmamalı yani
     imailahorsilahh
     Uzun uzadıya yazamayacağım, kesinlikle HAYIR.
      badideasensei
      Hayır yoktur.
       meyvesebze
       Çocugunu döven kaba saba bi ebeveyn görsem bende ona tekme tokat dalmak isterim.Sonra şu tacizcileri hapiste şişelere oturtuolar söylentisi varya bence az bile.Ve umarım dogrudur...
        patronice24
        Ne psikolojik ne de fiziksel! Asla!
         strangestar
         Adaleti sağlamak için olabilir vatan hainlerini tecavüzcülere şiddet uygulayanlara(kadın ve erkek farketmeksizin) çalışma kampları kurulabilir hem faydalı olup bir işe yararlar.
          tsukyomi
          Yoktur. Şiddet basit varlıkların iletişim aracıdır. Zira bu varlıklar biz insanlar gibi konuşamaz, kafasının alacağı şeyler sınırlıdır ve sevgi de, saygı da o sınırın dışında kalır. Bu tarz varlıklara ve dediklerine prim vermemek lazım.
           plazacalisani
           Bir keresinde İzmir'de bir baba vardı. Asansörde küçük kızını taciz eden komşusunu öldürmüştü. İsterseniz linçleyin. Ben hak verdim. Bazen şiddet gerekiyor.
            catherine-earnshaw
            Nefsi müdafaa. "Adam" seni öldüresiye dövüyor, son nefesini vermek üzeresin. Ne yapacaksın? "Şiddete hayır!" derken şiddete mi kurban gideceksin yoksa kendini mi kurtaracaksın? Sen "şiddete hayır" desen dahi şiddet hayatın her yerinde, her alanında ve sen de gerektiği zaman kendini korumalısın.
             sedefartuny
             Böyle bir şey olabilir mi Allah aşkına. Ataerkil zihniyetin cümlesi bu. "Haketti yaptım" Şiddeti meşrulaştırıyorsunuz bu soru ile. Ne demek ya bazı durumlar. Her an bazı durum o zaman. Böyle bir şey olabilir mi?
              peripedia
              Yoktur ve olmaz da. O zaman herkes kafasına göre şiddeti hakedecek bir durum yaratsın ve gelsin orman kanunları.
               oedon
               Şiddetin hak edildiği yer yoktur. Hak-hukuk ne güne duruyor?
                kitaptakikurt
                öyle bir şiddet yanlısıyım ki o kadınlara gücü yeten o.çocuklarına bir şidddet uygulayacaksın ki şiddet gördükçe saniye saniye nedenini anlaya anlaya sindire sindire.birgün birine yapıcam ibret olsun diye bütün haber kanallarının whatsapp hatlarına videoyu yollucam bütün haberlere ben konu olucam ibret için yapmak istiyorum
                 berat-albayrak-official
                 Fiziksel şiddete gerek yok Psikolojiği var iken >:D
                  gizemino
                  Her ne olursa olsun şiddetin hiçbir türlüsünün kabul edilebileceğini düşünmüyorum
                  /
                  0

                  Tarihe Göre

                  İçerik bulunamadı.