Şiddete Uğrayan Kişi Ne Yapmalı Sizce?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   nekadarterbiyesizsin
   Umuyorum ki içinde yaşadığımız dünyada insanlar her gün bir bataklığın içinde batarken yaptığı eylemler, şiddetin her türlüsünü yapma potansiyellerini doğuruyor.. bu başlık altında umut verici sözler ve tavsiyeler olmasını tüm kalbimle temelli ediyorum hepimiz ihtiyaçlarımız için dışarı çıkıyoruz ve herkesin başına bir şiddet olayı gelmesi mümkün. Peki yaşadığınız bir olay var mı ne yapılması gerekli?
    diocubacito
    Kesinlikle korkmayıp sesini duyurmalı. belki şiddeti uygulayan şahıs -insan demem ben- sizden kas açısından üstün olabilir ama unutmayın ki kanun o şahıstan üstün o yüzden korkmayın , sesinizi duyurun
     damarcibasi
     Yalnız kalmamalı. Kendimden biliyorum ki 5 yıl önce o spor salonunda yanımda güvendiğim iki arkadaşım olmasa çok sağlam sopa yiyecektim ve hatta belki de öldürülecektim. Zırcahil zengin züppenin birine ağam paşam çekmedim suyuna gitmedim tekerine çomak soktum diye öldürülmekle tehdit edildim, levyeyle üzerime saldırmaya kalktı densiz şeref yoksunu. Siz siz olun birinden şiddet görebileceğinizi hissettiğinizde sakın ha o kişiyle yalnız kalmayın.
      nickiharuto
       takmazuguramatakar1
       Yalnız kalmamalı ve en yakın zamanda imkanı varsa psikiyatr ile görüşmeli. Ayrıca kendisine şiddet uygulayan kişiye dava açıp cezasını beklemeli. En doğrusu bu bence ama bunları yapacak bir hukuk sistemimiz yok ve halk oldukça cahil, psikologa sadece deliler gider zannediyorlar...
        badideasensei
        Aile içi şiddet söz konusu ise kendinizi savunun. Açık ve net başka yolu yok bu işin. Ki zamanla böyle bir ortamda dura dura siz de şiddet eğilimli olmamaya dikkat edin. Hem döver hem sever lafı zır cahil kafanın kârına uydurulmuş saçmalıktır. Sana el kaldıran, psikolojik şiddet uygulayan yarın bir gün öldürür de. Yapabilecekseniz suç duyurusunda bulunun. Dışarıda ise aynı ortamda bulunmaktan sakının kendinizi, mağduriyet yaşanması ya da tehdit, zorbalık gibi durumlarda da yine şikayetçi olun.
         berat-albayrak-official
         Gücü varsa cevap vermeli yoksa yardım istemeli
          sisibisoshi
          Yaradana sığınmalıdır.
           a.l.p.o.l.l.o.n
           A) Öldürüsiye savaş B) İmdat diye bağır 155 i ara C) Biber gazı sık ve kaç D) Dayak yiyip sus Seçenekler belli
            kayaca
            En yakın polis merkezine gidip şikayetçi olmak gerekiyor bence. Adli olarak devlete bildirilen her durum daha garanti o yüzden vakit kaybeden adli makamlara bildirmek gerekiyor diye düşünüyorum.
             suphelihoroz
             savunmasını yapmalı. nefsi müdafa dahil her şey mübah. kaçtığı ilk anda da polislere haber vermeli ve İstanbul sözleşmesinin geri gelmesini ummalı
              ozymandiase
              Sadece kadınlar değil erkekler de şiddet görüyor ve şiddet sadece fiziki değil. Özellikle ekonomik şiddeti erkekler çok fazla yaşıyorlar. Bu durumları da değerlendirmek ve ele almak lazım.
               gulfemkaya
               Olay anında şokla bağıramıyor insan ama hemen yardım çığlığı atmalı. Kişi yakalanmazsa darp raporu almalı hemen ardından karakola giderek suç duyurusunda bulunmalı ve kesinlikle olayın peşini bırakmamalı.
                samyeli90
                Savunma sporu öğrenin seni dövmeye çalışan adamın afedersin ağzına sıçarsın 4 sene önce başıma geldi kickboks eğitimim var her yaptığı hareketi savuşturunca vazgeçip gitmeye kalkmıştı ama bırakmadım tabi bir de polise diyor ki şikayetçiyim he he deyip aldı götürdü polis bir de eline sağlık bacım dedi 😂
                /
                0

                Tarihe Göre

                İçerik bulunamadı.