Şiddet Gören Kadınlara "Yangın Var!" Diye Bağırın Önerisi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Yakın dövüş eğitmeni Enis Tayman kadınlara " 'İmdat beni öldürüyorlar' diye bağırmayın, aman karışmayalım diye yardıma gelen olmaz. 'Yangın var' diye bağırın. Kendi evlerine de sıçrar korkusuyla herkes koşar." önerisinde bulunmuş. Ne dio'sunuz?
    me_out_bye
    Güzel, mantıklı. İnce var içinde. Herkes aşırı iyi değildir ama herkes kendisini (mal,mülk,can,keyif) düşünür. Oradan bağlantı yapmış. Beni öldürüyorlar: Aman karışmayalım başımıza iş almayalım şeysi akla gelen. Yangın Var: Kendiside harekete geçmek zorunda. Eylemsiz kalamaz. %50 mantıklı ince var içinde %50de saçma buldum ama. 🤔🤷🏻‍♂️.
     benita
     Açıklama üzücü ama gerçek olmuş.. " 'İmdat beni öldürüyorlar' diye bağırmayın, aman karışmayalım diye yardıma gelen olmaz. 'Yangın var' diye bağırın. Kendi evlerine de sıçrar korkusuyla herkes koşar."
      klavyesavar
      Kanunlar doğru uygulanmadığı sürece alternatif çözümler bulmaya çalışmamız kaçınılmaz oluyor ne yazık ki. Doğru işleyen bir adalet sisteminde bu başlıkların açılmasına dahi gerek kalmazdı.
       roxannee-
       Konuştuğumuz şeyler ne kadar acı. Oysaki bunun yerine daha kesin çözümlere ihtiyacımız var. Bu erkek egemen toplumun yok olmasına ihtiyacımız var.
        peripedia
        İnsanlar Kadir Şeker'i gördüler. Ölüyorum da desen yangın var da desen kimse ses çıkarmaz. Benim evim yanarsa herkesin yanar, ben karışmayayım diye düşünenler hayatımızda o kadar fazlalar ki maalesef. Sizi güldüreyim biraz. Sigortadan para almak isteyenler mutlu bile olur bu çığlığa.
         noobzac
         “Hırsız var” diye bağırmak da etkili olabilir. Karşı taraf afallayacaktır. Şiddet için yardım çağrısında bulunarak belki de istemeden acziyetimizi dile getirip, canilerin yaptıkları eylemden daha fazla zevk almasına sebebiyet veriyoruzdur.
          cansevim
          Unatılacak bir konu ama malesef artarak devam ediyor kadına şiddet. Aşağıdaki video geldi aklıma. Umarım kullanmak zorunda kalınmaz ancak bilmekte fayda var.
          https://www.youtube.com/watch?v=JH61r5DvFxY
          https://www.youtube.com/watch?v=JH61r5DvFxY
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.