Şeyhlerinin Dışkısını Yiyen 11 Kişinin Ölmesi Olayı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gaziosmanpasacumhurbaskani
   Arkadaşlar haber insanı olarak kötü, sonuç olarak aydınlatıcı. Şimdi olay Tayland'da geçiyor. Tarikat lideri ormanda ayin düzenliyor ve müridi olan 11 kişi bu tarikat lideri şeyh'in dışkısını yiyor ve idrarını içiyor. Sonunda da müritler pert oluyor. Cesetleri ormanlık alandan alınıyor. Neyse sevenlerinin başı sağ olsun da bu olay bize bir şey anlatıyor. İnsan hangi dine, hangi inanışa veya tarikata mensup olursa olsun cahilliğinin kölesi oluyor. Yoksa olayın islamla, yahudilikle falan alakası yok. Saygı duyduğum din anlatıcıları, inanış liderleri elbette var. Ancak sonuç olarak onlarda etten, kemikten insan. Boku yenesice, insan üstü varlıklar değil. Peygamber falan hiç değiller. Bunların sümüklü mendili, kirli çorabı, boklu kilodu falan insana ne şans getirir ne de bereket. Olayın farkına varmak lazım. Dini inanış, kişi ve yaratıcısı arasında geçen manevi bir olgudur. İş bok yemekle düzelse, domuzlar kanatlanıp uçardı.
    mrsnl33
    Dünyanın neresinde olursa olsun, hangi inanca sahip olursa olsun; Şeyhlerde, cemaat, tarikat vb. oluşumların cümlesi, insanların duygularını sömüren, ceplerine para girmesinden başka bi şey düşünmeyen şarlatanlardır.
     fairytale-
     Çatalla mi yoksa bıçakla mı yemişler Eliminennn dayı Eliminennn .d Senin pokunu yirim bir sevgi göstergesi değildir . Şeyhinden değil şeyinden çıkıyor o ya 🤦🏼‍♀️
      who-am-i
      Tamam saygı duyarsın anlarım yemeyi de göze aldın anlarım ama miden nasıl aldı onu anlamıyorum işte
       sairsel
       İyi bok yemişler 🤭😄
        mrlawyerkk
        Ya bu olay Dubai mevzu mu bunların kültürlerinde falan mı var bu. Tabii böyle kültür olur mu bu da ayrı bir tartışma konusu ama şu sıralar çok duyuyorum bu olayı.
         narnianinkayipgunlugu
         Beyin yerine ne kullandıklarını çok merak ediyorum
          patiklipengui
          Müstehakmış.
           turkishpeople
           muhtemelen acı çekerek ölmüşlerdir... Son sözleri de ''ağa boku yedik'' olabilir🤣🤣🤣
            tsukyomi
            Zerre acımadım. İnsanlarda doğal seleksiyon yoktur, lakin bazılarının beyinleri yaptığı seçimler dolayısıyla kendi kendini imha edebiliyor, ki bu da bir çeşit yapay seleksiyon gibi bir şey. Doğa sen muthişsin.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.