Sevmesen de Saygı Duymak Zorundasın!
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   busrawashere
   Bu başlığı, yaklaşık 4 ay önce açmıştım fakat açıklamasından mütevellit istediğim gibi sonuç alamadım yine almazsam bi' dört ay sonra yine açarım. Diyeceğim şey hakkında özet geçeyim; Kimsenin; kişisel alanına, cinsel yönelimine, dinine karışamayız, onu rahatsız edemeyiz, kısaca insan haklarını ihlal edemeyiz. Çünkü "Ona saygı duymak zorundayız" Peki bu saygı mıdır yoksa olması gereken şey midir? Eğer saygı kategorisine giriyorsa neden saygı? Bir insanın akademik başarısına saygı duyabilirim ama cenazesi kalksa hayatta gitmem dediğim kişiye ne tür bir saygı göstermeliyi diyeceklerimin tamamı bu video açıklamış, yine paylaşayım
   https://youtu.be/pg944YJ1WP0
   https://youtu.be/pg944YJ1WP0
    ali-vercetti
    yo değilim sj
     kaaninteyzesi
     aslında kız çok güzel konuşuyor ama kafası biraz karışmış benimkini de karıştırdı.. ama evet saygı kazanılır, elde edilir, kendini kanıtladıktan sonra kazanılan bir şeydir kısmına katılıyorum.. sırf yaşlı veya anne veya öğretmen diye kimse saygıyı haketmez.
      eski_bi_tanidik
      Olması gereken şeydir
       dr.rock
       İnanca, ideolojiye, cinsiyete, kariyere, kahramana, başarıya vesaire. Birey saygı duyacağı olgu ya da kişiyi kendi belirler. Ben dini eleştiriyorsam, İstiklal marşında ayağa kalkmayanı linçlemem. Hani böyle yetiştirmeli insan kendisini. Bunun basit çıkar yolunu buldum topyekün evrensel normlara göre zararlı değilse linçlemem. Bu da saygı zaten.
        littlejohn
        Aslinda o cumlede kullanilan saygi sayginlik anlaminda degil. Sevmezsin ama saygi duy. Yani kotuleme, lincleme, asagilama, kizma, bagirma vs. Acikcasi tepkisiz kal ve oldugu gibi kabul et demek isteniliyor bence.
         _gizem_
         sevmesem de insanların seçimlerine sevdiklerine saygı duyarım
          wirmira
          Herkes herkese saygı duymalı zaten. Saygının olmadığı yerde kişinin durması zaten kendisine saygısızlıktır. Kendini bilen insan sevgiyi de bilir.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.