Sevilen Şiirin En Vurucu Cümlesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   plastickardashian
   bu uzun bir başlık olmayacak arkidişlerim diğer başlıklarıma nazaran. çünkü bu cümlenin güzelliğini kapatmak istemiyorum doldurup. dövmesini alnıma yaptırırım o derece vurur beni kalbimden mutluyken bile aşk acısı çektirir bana ah.. ... "ne ikna edici bir intihar girişimidir şimdi göz göze gelmek"
    -lucy-
    Hangi şiir hatırlamıyorum ama intihar mektubunda ki bir şiirdeydi; "Tanrım, kollarını açar mısın, sarılacak başka kimsem kalmadı..."
     catherine-earnshaw
     "Ağrımasa bilir miydim Yüreğimin yerini?''
      monaiman
      Her canlının ölümü tadacağını, Ama sadece bazılarının hayatı tadacağını öğrendim.
       amira
       Öldürmek için silah, hançer mı olmalı? Saçlar bağ, gözler silah, gülüş kurşun olamaz mı?
        mrsnl33
        Sen yanmazsan,ben yanmazsam,biz yanmazsak;Nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?
         luna__
         "Sana gitme demeyeceğim Ama gitme Lavinia"
          nobodyy1
          Bir şey var aramızda, senin gözlerinde ışıldıyor, benim dilimin ucunda!
           berat_albayrak_
           Seçemedim mısralarından... Ben sana mecburum bilemezsin Adını mıh gibi aklımda tutuyorum Büyüdükçe büyüyor gözlerin Ben sana mecburum bilemezsin İçimi seninle ısıtıyorum Ağaclar sonbahara hazırlanıyor Bu şehir o eski İstanbul mudur? Karanlıkta bulutlar parçalanıyor Sokak lambaları birden yanıyor Kaldırımlarda yağmur kokusu Ben sana mecburum, sen yoksun Sevmek kimi zaman rezilce korkuludur İnsan bir akşamüstü ansızın yorulur Tutsak, ustura ağzında yaşamaktan Kimi zaman ellerini kırar tutkusu Bir kaç hayat cıkarır yaşamasından Hangi kapıyı çalsa kimi zaman Arkasında yalnızlığın hınzır uğultusu Fatih'te yoksul bir gramofon çalıyor Eski zamanlardan bir cuma çalıyor Durup köşe başında deliksiz dinlesem Sana kullanılmamış bir gök getirsem Haftalar ellerimde ufalanıyor Ne yapsam, ne tutsam, nereye gitsem? Ben sana mecburum, sen yoksun Belki Haziran'da mavi benekli çocuksun Ah seni bilmiyor, kimseler bilmiyor Bir şilep sızıyor ıssız gözlerinden Belki Yeşilköy'de uçağa biniyorsun Bütün ıslanmışsın tüylerin ürperiyor Belki körsün, kırılmışsın telaş içindesin Kötü rüzgar saçlarını götürüyor Ne vakit bir yaşamak düşünsem Bu kurtlar sofrasında belki zor Ayıpsız fakat ellerimizi kirletmeden Ne vakit bir yaşamak düşünsem Sus deyip adınla başlıyorum İçim sıra kımıldıyor gizli denizlerin Hayır başka türlü olmayacak Ben sana mecburum, bilemezsin Atilla İlhan
            sairsel
            Ben sana yorgundum, sen gelmiyordun...
             criglernajjar
             Kim kazanmazsa bu dünyada bir ekmek parası, Dostunun yüz karası, düşmanının maskarası... "Seyfi Baba" Şiiri - Mehmet Aktif Ersoy ("Safahat" kitabından)
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.